Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HEL

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Czechy
 • Rok produkcji:
  2009
 • Premiera:
  2010. 04. 23
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Barwny, 84 min

  Okres zdjęciowy: 10 lutego - 10 marca 2009.
  Lokacje: Hel, Warszawa.

Protagonistę filmu - cierpliwego i wyrozumiałego lekarza psychiatrę - zagrał Paweł Królikowski, który idealnie pasuje do tej roli. Stworzył wyrazistego bohatera, który sprawdza się jako doktor, ale także jako życiowy partner: jest opiekuńczy i czuły, można na nim polegać w każdej sytuacji. Pod maską silnego i opanowanego mężczyzny kryje się jednak zupełnie ktoś inny, człowiek słaby i chwiejny, sam potrzebujący pomocy. Wkrótce pokaże swoje prawdziwe oblicze.
Piotr pracuje w szpitalu psychiatrycznym, gdzie na co dzień styka się z ludzkimi uzależnieniami, cierpieniami i ułomnościami. Jego pacjenci przez swą chorobę nie mają szans na normalne życie, on stara się zrozumieć każdego, swoim spokojem pomaga pokonać strach i bezsilność. Podczas jednego z dyżurów Piotra na izbę przyjęć trafia nieprzytomny młody pacjent. Okazuje się, że jest to syn lekarza, Kamil, który po rozstaniu rodziców został przy matce. Chłopak nagle się pojawił w szpitalu i równie szybko znika. Kiedy dochodzi do siebie, nie chce rozmawiać z ojcem, odrzuca jego pomoc. Obwinia go o rozpad rodziny, nie kryje złości i żalu, od dawna nie kontaktowali się i nie chce tego zmieniać.
Po dyżurze Piotr postanawia jednak odwiedzić syna. Jego była żona Marta dziwi się, że po tylu latach przypomniał sobie o nich, złożył wizytę w ich skromnym lokum. Piotr nie wspomina jej, że Kamil trafił do szpitala psychiatrycznego. Zaprasza syna do siebie na kolację.
Piotr mieszka ze swoją życiową partnerką w nowoczesnym apartamencie. Hanka jest Czeszką, studiowała w Łodzi na wydziale reżyserii. Młoda i ładna kobieta wyraźnie czuje się bezpiecznie u boku Piotra, jest szczęśliwa. Pan domu szykuje dla niej i Kamila dobrą kolację, zależy mu na rodzinnej, ciepłej atmosferze. Potem proponuje chłopakowi, by razem wybrali się do babci na Hel. Hanka cieszy się bardzo z wizyty Kamila, pragnęła poznać syna swego partnera. Żałuje, że nie kontaktowali się wcześniej, ale Piotr nie chce poruszać tego tematu, ucina rozmowę.
Podróż do babci kończy się fatalnie. W drodze powrotnej wybucha kłótnia między ojcem i synem, rozstają się w gniewie. Kamil nie może wybaczyć mu krzywd, nigdy nie rozumiał postępowania ojca. Do zmartwień rodzinnych dochodzą problemy w pracy. Po powrocie do domu Piotr odbiera telefon, że jedna z jego pacjentek, Maria, próbowała popełnić samobójstwo. Nie udaje się uratować młodej kobiety, co źle wpływa na psychikę lekarza. Piotr wraca do dawnego nałogu.
Tymczasem poszukuje go Hanka, która nie ma pojęcia, dlaczego jej ukochany, tak nagle zniknął z domu. Uświadamia sobie, że właściwie w ogóle go nie zna, nic nie wie o jego przeszłości. Bo Piotr faktycznie skrywa mroczną tajemnicę. [TVP]

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")-Nagroda Specjalna Organizatorów
 • 2010
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za scenariusz
2024.06.06 04:01:10
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.