Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CITY ISLAND

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny, 99 min

Film opowiada historię rodziny Rizzo, która mieszka na mało znanej wyspie, położenej na Bronksie - City Island, która wydaje się być cichą i spokojną oazą. Jednak rodzina Rizzo nie jest tak piękna, jak wyspa którą zamieszkuje. Jak większość rodzin, robią wszystko aby tylko uniknąć mówienia prawdy. Vince (Andy Garcia), ojciec rodziny, jest najgorszym tego przykładem. Jest strażnikiem więziennym, który potajemnie bierze lekcje gry aktorstwa i marzy o nowej karierze. Jego córka obnaża się jako striptizerka, zaś syn Vinnie Junior ma ukryty fetysz dla 150-cio kilogramowej sąsiadki. Żona Vince'a - Joyce (Julianna Margulies) jest skałą całej rodziny - która niestety też zostaje trochę zachwiana przez pojawinie sie w domu tajemniczego pomocnika, o którego przeszłości wie tylko Vince.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2009
  Nowy Jork (Tribeca Film Festival)-Nagroda Publiczności
 • 2015
  Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich)-Nagroda im. Poli Negri
  Andy Garcia
2017.02.11 07:47:54
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski