Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 35 min
    Okres zdjęciowy: 28 luty - 1 marca 2008. Lokacje: Wrocław.

Nocny powrót samochodem z podróży zagranicznej obfituje, zwłaszcza w końcowej fazie, gdzie wszyscy a zwłaszcza kierowca są już zmęczeni, w rozmowy na tematy sprowadzające się w głównej mierze do samochodów, polskich zniszczonych, wąskich dróg i wypadków samochodowych. Taka rozmowa, w nieco ironicznym tonie ma miejsce w samochodzie dwójki przyjaciół Michała i Adama (granych przez Tomasza Kota i Wojciecha Mecwaldowskiego). W pewnym momencie widzą niedaleko drogi rozbity samochód, który musiał niedawno dachować. Na miejscu okazuje się, że w środku nikogo nie ma. Po skontaktowaniu się z policją okazuje się, że kierowca i pasażer zostali zabrani do szpitala na oddział intensywnej terapii. Michał znajduje kasetę magnetofonową i chcąc ją oddać dzwoni do szpitala. Stamtąd dowiaduje się, że ofiarom wypadku, młodej dziewczynie i jej chłopakowi nie udało się przeżyć. Michał i Adam wracają do domu wsłuchani w milczeniu w kasetę znaleziona na miejscu wypadku. To przypuszczalnie słuchali jako ostatnią rzecz ci młodzi, którzy zginęli. Wcześniej poznajemy ich z kilku minut ostatniej rozmowy przed wypadkiem, jak i sam moment kraksy. Akcja dzieje się równolegle w dwóch samochodach. Poznajemy drugą parę (Kasia Olszko i Michał Żurawski), jesteśmy świadkami wypadku, oraz kilku minut tego co się dzieje zaraz po dachowaniu auta.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 08:23:54
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency