Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JUTRO BĘDZIE LEPIEJ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Japonia
 • Rok produkcji:
  2010
 • Premiera:
  2011. 11. 11
 • Barwny, 118 min

  Okres zdjęciowy: 12 lipca - 6 września 2008.
  Lokacje: Suwalszczyzna (Suwałki, Wiżajny, Sudawskie, Żytkiejmy , Stankuny , Dubeninki, Hańcza, Kiepojć, Błąkały, Jurkiszki, Marlinów, Ejszeryszki, Poszeszup, Puńsk, Folusz i Jaczno), Białostocczyzna (Zubki, Gródek, Waliły, Gobiaty, Straszewo), Aleksandrów Kujawski, Toruń (Zespól Szkół Odzieżowych przy ul. Jęczmiennej 23, boisko przy teatrze "Baj Pomorski" przy ul. Piernikarskiej 9).

Trójka bezdomnych małych chłopców, mieszkających na dworcu kolejowym w jednym z rosyjskich miast, postanawia uciec przez zieloną granicę do Polski. Wydaje im się, że tu czeka na nich lepsze życie - dom, szkoła, życzliwi ludzie.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2011
  Września (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej "Prowincjonalia")-"Jańcio Wodnik" za zdjęcia
 • 2011
  Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda dla najlepszego filmu w sekcji "Grand Prix Deutsches Kinderhilfswerk"
 • 2011
  Berlin (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda Peace Film
 • 2011
  Świdnica (Festiwal Reżyserii Filmowej)-Nagroda Specjalna
 • 2011
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Specjalne Wyróżnienie Jury
  uzasadnienie jury: "ten film to wspaniałe dzieło sztuki filmowej i kilka najlepiej zagranych ról na festiwalu. Dzięki swej prostocie i autentyczności film porusza poważny temat w delikatny sposób. Naturalizm filmu pozwala na wierne przedstawienie perypetii dzieci, które musząc poradzić sobie z dala od cywilizacji, tworzą własny kodeks zasad i kompas moralny, wskazujący im drogę. Na temat tego filmu Jury toczyło wciąż nowe rozmowy przez cały miniony tydzień"
 • 2011
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Wyróżnienie Jury Dziecięcego "Marcinek"
  dla najelepszego filmu aktorskiego; uzasadnienie jury: "film, który z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Znakomita gra aktorska sprawiła, że był on bardzo realistyczny, a muzyka dopełniająca sceny jednocześnie wzbogacała odbiór treści. Historię w nim przedstawioną cechuje uniwersalność, a jej prosta i zrozumiała forma chwyciła nas za serca. W opowieści ukazane zostały różne wartości, takie jak, rodzina i gotowość oddania się w imię przyjaźni, a także te bardziej przyziemne potrzeby; dach nad głową i zaspokojenie głodu. Ważnym przesłaniem jest ukazanie ciągłej walki przepełnionej nadzieją na przysłowiowe "lepsze jutro"
 • 2011
  Ateny (Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Olimpia")-Nagroda dla najlepszego filmu fabularnego
 • 2011
  Ateny (Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży "Olimpia")-Nagroda Jury Dziecięcego dla najlepszego filmu fabularnego
 • 2012
  Moskwa (Festiwal Filmów Polskich "Wisła")-Nagroda Publiczności
 • 2012
  China Golden Rooster & Hundred Flowers Film Festival-Nagroda Publiczności
  Oleg Ryba

JUTRO BĘDZIE LEPIEJ w internecie

2022.09.18 01:29:02
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski