Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WERYFIKACJA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1986
 • Premiera:
  1987. 09. 07
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 2643 m, 92 min

Trzeci miesiąc stanu wojennego. Marek Labus, świetny reportażysta pracujący w "Tygodniku", kradnie z bazy samochodowej ciężarówkę i rusza w Polskę. Choć redaktor naczelny chce zatrudnić na jego miejsce kogoś innego, Janusz Malicki, kierownik działu reportażu, wierzy, że odnajdzie przyjaciela. Marek w czasie rozmowy weryfikacyjnej opowiedział się przeciwko wprowadzeniu stanu wojennego i został zwolniony z pracy. Janusz drukuje "List do przyjaciela", wzywający Marka do powrotu. Tymczasem Marek związuje się z grupą przestępców i przewozi dla nich "lewe" ładunki. Nagrywa rozmowy z nimi, pisze reportaż o nich i przesyła do "Tygodnika", kopię zaś podrzuca szefowi szajki, Doktorowi. Naczelny zmienia nazwisko autora oraz tekst i bez wiedzy Janusza drukuje. Marek odwiedza swych przyjaciół - ekologów, wśród których jest dawny naczelny "Tygodnika", Nawrot. Przekazuje im pieniądze zarobione na przestępczym procederze. Podejmuje pracę jako grabarz. Po śmierci i pogrzebie Nawrota pisze i przesyła do "Tygodnika" reportaż o cmentarzach. Podpisuje go pseudonimem zaproponowanym przez naczelnego. Janusz stara się Marka odnaleźć. Spotyka go u swej byłej dziewczyny Elżbiety. Przyjaciele nie mogą znaleźć wspólnego języka. Podchmieleni wdają się w bójkę, w której zwycięża Marek. Wsiada do ciężarówki i podczas ucieczki przed milicją ulega wypadkowi, Janusz informuje Marka w szpitalu, że naczelny postanowił drukować jego teksty pod prawdziwym nazwiskiem. Pytanie, czy Marek zgadza się na to, pozostaje bez odpowiedzi...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1986
  Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film")-Nagroda za scenariusz
  przyznana przez redakcję "Razem"
 • 1986
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą
 • 1987
  Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego
2022.02.24 10:44:33
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego