Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TO WSZAWE NAGIE ŻYCIE

 • Tytuł alternatywny: DIESE VERLAUSTE NACKTE LEBEN
 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Niemcy, Polska
 • Rok produkcji:
  1997
 • Język:
  niemiecki
 • Barwny, 95 min

Biografia żyjącego w latach 1893-1946 niemieckiego aktora Heinricha George. Urodził się w dzisiejszym Szczecinie, zaczął karierę artystyczną w 1921 r., jeszcze w okresie kina niemego. Wystąpił m.in. w "Keanie", "Lukrecji Borgii", "Metropolis". Równocześnie występował na scenie, grając u najsłynniejszych lewicowych reżyserów - Bertolta Brechta czy Erwina Piscatora. Chociaż przed dojściem nazistów do władzy był aktywnym członkiem Niemieckiej Partii Komunistycznej, to w latach 30. i w okresie II wojny światowej można go było oglądać w wielu faszystowskich filmach propagandowych (np. "Żyd Suss"). Po wojnie George i jego żona Berta Drews, z którą Heinrich miał dwóch synów - Goetza i Jana (obaj też zostali aktorami), zostali uwięzieni przez Armię Czerwoną w wyzwolonym nazistowskim obozie koncentracyjnym Sachsenhausen, gdzie Heinrich George zmarł we wrześniu 1946 r. podczas operacji wyrostka. Jego szczątki odnaleziono w 1994 r. w zbiorowym grobie w lesie niedaleko obozu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.04.02 00:51:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency