Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZACNE GRZECHY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1963
 • Premiera:
  1963. 11. 22
 • Gatunek:
  Komedia, Film kostiumowy
 • Czarno-biały, 2473 m, 81 min

  Lokacje: Ojców, Pieskowa Skała.

Satyryczny obraz życia XVII wieku, ukazany poprzez przygody wędrownego kwestarza karmelickiego. Rzekomy karmelita, ojciec Makary, wędruje i zbiera drobne datki. Wielmoża Krasnopolski prosi go, by umożliwił mu spotkanie z bogatą krewną, Firlejową, strzeżoną zazrośnie przez jezuitów, którzy nie chcą utracić możnej chlebodawczyni. Po wielu tarapatach Makary spełnia prośbę wielmoży i sprawia, że jezuitów zastępują karmelici. A Makary znowu wyrusza w świat.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SIEDEM ZACNYCH GRZECHÓW GŁÓWNYCH
Powieść
AutorTadeusz Kwiatkowski
2020.05.20 00:19:56
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman