Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIELKA, WIĘKSZA I NAJWIĘKSZA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1962
 • Premiera:
  1963. 03. 04
 • Gatunek:
  Film przygodowy, Film dla dzieci (młodzieży), Film fantastyczny
 • Czarno-biały, 2780 m, 97 min

Historia składa się z trzech przygód. Dwie rozgrywają się na Ziemi, trzecia - na największej planecie Słońca Vega, dokąd przenosi bohaterów świetlisty pojazd kosmiczny. A zaczyna się zwyczajnie - Ika i Groszek współczują weteranowi szos wyrzuconemu na złom. Stary samochód marki Opel - Kapitan, wdzięczny za okazane mu serce, zaprzyjaźnia się z dziećmi. Jest to pojazd niezwykły - prowadzi się sam, zjawia się tam, gdzie akurat jest potrzebny, i mówi (głosem Stanisława Milskiego). Kapitan funduje dzieciom pierwszą przygodę - razem odnajdują chłopczyka porwanego przez szajkę przestępczą, korzystają też z pomocy tajemniczego głosu w zwykłym odbiorniku radiowym i gadających telefonów, które pomagają zlokalizować porwanego malca. Druga przygoda rozgrywa się w egzotycznym krajobrazie Afryki. Podczas burzy piaskowej samolot Afrykańskich Linii Lotniczych zostaje zniesiony z kursu i zmuszony do lądowania na Saharze. Radiostacja "Tajfuna 125" została całkowicie zniszczona, uszkodzeniu uległy silniki i podwozie, pasażerom i załodze grozi niechybna śmierć. Samolot na pustyni jest jak ziarnko piasku, poszukiwania nie przynoszą rezultatów. Odnajdują go dopiero Ika i Groszek, mając do dyspozycji cudowne maszyny, swojego "Kapitana" i starego "Jaka". Przeżywając trzecią, największą przygodę, dzieci mają do wypełnienia szczególną misję. Stają oko w oko z kosmitami, muszą im udowodnić, że nie wszyscy przedstawiciele ziemskiej cywilizacji pałają żądzą niszczenia. Veganie zaobserwowali na odległej planecie szereg wybuchów atomowych. Obawiają się, że w przyszłości Ziemianie mogą zagrozić także ich cywilizacji, nie tylko własnej. Dzięki dzieciom przekonują się, że z mieszkańcami tej dziwnej planety można i warto współpracować.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WIELKA, WIĘKSZA I NAJWIĘKSZA
Powieść
AutorJerzy Broszkiewicz

Varia
pokaż

2022.05.21 07:08:19
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl