Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ANONYMA. EINE FRAU IN BERLIN

 • Tytuł polski: KOBIETA W BERLINIE
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Niemcy
 • Rok produkcji:
  2008
 • Język:
  niemiecki, rosyjski
 • Barwny, 126 min

  Okres zdjęciowy: 29 maja - czerwiec 2007.
  Lokacje: Wrocław (ulice Włodkowica, Miernicza, Szajnochy), Legnica (ul. Roosevelta),

Berlin, kwiecień 1945. Ostatnie dni wojny. W piwnicy częściowo zburzonego budynku ukrywają się ludzie. Czekają. Przeżyli nocne naloty i ostrzał artyleryjski. Większość z nich to kobiety. Mają złe przeczucia. Armia Czerwona zaraz wkroczy do Berlina. Pomiędzy kobietami oraz kilkoma starymi mężczyznami jest też Anonima (Nina Hoss), trzydziestoletnia dziennikarka. Prowadzi dziennik, w którym zapisuje wydarzenia tych dni dla swojego narzeczonego, Gerda (August Diehl), który dawno temu przepadł na froncie wschodnim. Kolejne dni to pasmo udręki, przerażenia i sprzecznych doświadczeń. Anonima, podobnie jak większość kobiet, zostaje wielokrotnie zgwałcona przez żołnierzy zwycięskiej armii. Nie zgadza się jednak na rolę ofiary i postanawia bronić swojej godności. Dochodzi do wniosku, że musi znaleźć protektora, wysoko postawionego rosyjskiego oficera, który ochroni ją przed innymi żołnierzami. W zamian za ochronę, będzie z nim dobrowolnie sypiała. Przytrafia jej się jednak coś, czego się w ogóle nie spodziewała. Uprzejmy i melancholijny oficer Andriej (Jewgienij Sidichin) wzbudza w niej nieoczekiwane uczucia. Ich związek coraz bardziej przypomina miłość. Jednak nigdy nie zniknie między nimi bariera, która nie pozwala zapomnieć, że przecież są wrogami... Pozostałe kobiety przyjmują różne strategie przetrwania. Czasami zachowują się nonszalancko, czasami są uległe, zawsze poszukują choćby najmniejszej korzyści, która pomoże przeżyć kolejny dzień. Zdają sobie sprawę, że rosyjscy żołnierze, którzy rezydują w ich zburzonej kamienicy, łakną zwykłego ludzkiego ciepła. Na koniec, zwycięzcy i pokonani razem świętują kapitulację i zakończenie wojny. Okazuje się, że jest coś, co ich łączy: i jedni i drudzy przeżyli. Po doświadczeniu niewyobrażalnych okrucieństw, po tym jak ich uczucia zostały porwane na strzępy, kobiety zaczynają patrzeć w przyszłość, chcąc odbudować normalne życie.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2021.01.04 00:12:25
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency