Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZAS NADZIEI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1986
 • Premiera:
  1987. 02. 16
 • Gatunek:
  Film obyczajowy, Film polityczny
 • Barwny, 2751 m, 96 min

Noc z 12 na 13 grudnia 1981 roku. Wprowadzenie stanu wojennego. W "Metalpolu" trwa strajk. Na teren zakładu wkracza jednostka MO. Internowany zostaje mecenas Franczuk, doradca zakładowej "Solidarności". Szostak, którego przed kilkoma tygodniami wywieziono na taczkach jako łamistrajka, chce wrócić do pracy. Żołnierz sprawdzający przepustki nie wpuszcza go jednak do fabryki. By nie drażnić załogi, nikt nie chce podjąć decyzji o przyjęciu Szostaka. Nie pomagają interwencje u nowego dyrektora ani naciski czynione przez nowego sekretarza KZ, Boronia. W domu Szostaków panuje rozgoryczenie i rozdrażnienie. Wnuk Szostaka, Marcin, wstępuje do nielegalnej organizacji, lecz wkrótce zostaje aresztowany. Na skutek kolejnych interwencji u komisarza wojskowego fabryki Szostak wreszcie wraca do pracy. Część starych kolegów traktuje go serdecznie, inni co najwyżej chłodno. Udaje się mu uzyskać zwolnienie Marcina z aresztu. Szostak postanawia złożyć prośbę o przejście na emeryturę, lecz po rozmowach z dyrektorem, Boroniem, zięciem i komisarzem wojskowym obiecuje jeszcze raz przemyśleć swoją decyzję. Bierze udział w pochodzie pierwszomajowym, który usiłują zakłócić młodzi manifestanci . . .

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Patrz także:
schowaj

 • 1984
  Film fabularny / Roman Wionczek
2023.01.18 01:42:16
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych