Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FUNDACJA KULTURA

 • Tytuł alternatywny: BALLADA O PIOTROWSKIM
 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny (negatyw: Fuji), 30 min

  Uwaga: w roku 2007 na pokazach i festiwalach prezentowana była dłuższa (60 minutowa) wersja filmu pod tytułem "Ballada o Piotrowskim".

  Okres zdjęciowy: listopad 2006.
  Lokacje: Nieszawa.

Nieszawa - mały rynek, dwa sklepy spożywcze, nieczynny młyn. Pan Marek prowadzi fundację artystyczną. W pracy pomagają mu dwie sekretarki, a zepsute klamki i zapchane studzienki kanalizacyjne naprawia pan Piotrowski. Piotrowski to człowiek, któremu niewiele rzeczy w życiu się udaje. Mówią o nim fajtłapa. Wczoraj spadł z drzewa, trzy tygodnie temu ktoś go postrzelił z wiatrówki. Ale jak mówi pan Marek, dzięki niemu jest wesoło. Póki nie zapija wszystko jest w porządku. Sam Piotrowski ma jednak głębsze przemyślenia na temat swojej osoby... Pewnego dnia umiera aptekarz Wirtz. Od tego momentu Piotrowski postanawia zmienić swoje życie. W miejscu opuszczonej apteki otworzy salon fryzjerski! Ku zdziwieniu całej okolicy, Piotrowski składa panu Markowi wymówienie i zaczyna gromadzić swój fryzjerski asortyment: fotel, suszarkę, nożyczki. Strzyc wprawdzie nie potrafi, ale ma już fryzjerski fartuch i neon z napisem fryzjer. Godzinami ćwiczy fachowe gesty i rozmowy z wyimaginowanym klientem. Ale któż zdecydowałby się na usługi fryzjerskie największego nieudacznika w Nieszawie? Ochotników jest niewielu. Kilku pijaków zdecyduje się jednak poświęcić swoje kudłate, brudne włosy dla dwóch butelek taniego wina. Ten jeden raz Piotrowski będzie miał szansę spełnić swoje marzenie...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2007
  Wrocław (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Nowe Horyzonty"; do roku 2010 "Era Nowe Horyzonty")-Wyróżnienie w konkursie "Nowe Filmy Polskie"
 • 2008
  Trzyniec (Babie Lato Filmowe)-Nagroda Studentów
2022.02.24 11:14:22
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl