Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OBOK PRAWDY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1964
 • Premiera:
  1965. 03. 19
 • Gatunek:
  Film psychologiczny
 • Czarno-biały, 2499 m, 87 min

  Lokacje: Chorzów (m.in. Planetarium), Bytom (budynek Sądu Rejonowego przy ul. Piekarskiej 1).

Dramat społeczno - psychologiczny, podejmujacy problem migracji ze wsi do miast i procesu asymilacji przybyszów w środowisku wielkoprzemysłowym. Niedoświadczony robotnik Sieczka powoduje wypadek w kopalni, który przypłaca życiem. Technik Łopot osłania prawdziwego sprawcę, Zygę, swego ziomka i wychowanka. Nie chce także pozbawiać odszkodowania matki zmarłego. Na rozprawie podejrzenie pada na starego maszynistę Bartoszka, ojca zakochanej w Łopocie Magdy. W końcu Łopot zrozumie swój błąd i postanawia naprawić krzywdę wyrządzoną mimo woli ojcu dziewczyny.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:07:31
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor