Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GDZIE JEST TRZECI KRÓL

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1966
 • Premiera:
  1967. 01. 20
 • Gatunek:
  Film kryminalny
 • Czarno-biały, 2265 m, 79 min

  Lokacje: Kórnik (zamek).

Kapitan Stefan Berent i porucznik Katarzyna Rogalska jadą do muzeum w Borach, by uchronić przed kradzieżą cenny obraz, którym interesuje się Gruber - boss międzynarodowego gangu. Na miejscu ustalają, że w muzeum pracuje kustosz Janas, jego zastępca i miłośnik starych kusz Wilczkiewicz, sekretarka, konserwatorka obrazów Sadecka oraz jej dwu kolegów. Wieczorem Janas czyta wszystkim starą legendę, która mówi, że wraz ze śmiercią gospodarza pałacu odezwą się dzwonki. W nocy milicjanci zakradają się do sali, gdzie wisi cenne płótno i zamieniają oryginał na kopię. Po chwili jednak widzą, jak nieświadomy niczego kustosz, ponownie zamienia obrazy. Za chwilę nocną ciszę przerywa krzyk konserwatorki obrazów. Okazuje się, że kustosz został zamordowany. Kapitan Berent rozpoczyna śledztwo. Okazuje się, że ukradziona została jedna z wielu kopii, które pojawiają się w trakcie śledztwa. Ostatecznie oryginał odnajduje się w pałacu, a morderczynią okazuje się konserwatorka Sadecka, która z żądzy zysku współpracowała z gangiem Grubera.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
GDZIE JEST TRZECI KRÓL?
Powieść
AutorKazimierz Kwaśniewski (pseud.)
W napisach filmu brak informacji o pierwowzorze literackim scenariusza.
2021.11.05 00:08:00
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski