Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIEJSCE DLA JEDNEGO

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1965
 • Premiera:
  1966. 04. 26
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Czarno-biały, 2489 m, 89 min

Znaleziono na szosie zdruzgotaną "Warszawę", którą jechał do Komitetu Wojewódzkiego wicedyrektor kombinatu maszynowego Witkowski. Ciężko ranny dogorywa w szpitalu, teczka z dokumentami wiezionymi do Komisji Kontroli Partyjnej - zaginęła. Okazuje się, że samochód miał kompletnie zdartą oponę, która wystrzeliła. Kierowca, który jechał z Witkowskim, znikł... Coraz więcej poszlak wskazuje na to, że Witkowski padł ofiarą zbrodniczego zamachu. Do kombinatu jedzie pracownik WKKP Horosz, by na miejscu poznać tło konfliktu, który od dawna tlił się między Witkowskim - młodym pryncypialnym człowiekiem, bezwzględnie przestrzegającym przepisów, a dyrektorem Nowickim, któremu życiowe doświadczenie nakazuje w kierowaniu wielką fabryką stosować bardziej elastyczne metody pracy. Często aby wykonać plan, albo zapewnić robotnikom premie, Nowicki dość dowolnie interpretuje przepisy, lub wręcz omija je. Stosunki zaogniają się do tego stopnia, że obie strony zakładają "teczki", w których rosną pliki kompromitujących przeciwnika dokumentów, oświadczeń, notatek. Prywatne śledztwo pozwala Horoszowi poznać podszewkę codziennego życia kombinatu, zawiłe sploty codziennych trudności i walk, sukcesów i porażek. Zaczyna rozumieć lepiej Nowickiego. Tymczasem odnajduje się szofer Andrysiak; jego zeznania wraz z wynikami milicyjnego śledztwa rozwiewają poszlaki świadczące na rzecz zamachu. Wypadek był rzeczywiście wypadkiem. Odnajduje się też mityczna teczka Witkowskiego. Jednak do śledztwa, swego rodzaju rozprawy między obu przeciwnikami nie dojdzie. Zbyt wiele racji przemawia na rzecz każdego z adwersarzy. Razem stworzyliby znakomity kolektyw kierowniczy, gdyby nie zacietrzewienie, niechęci, urazy. W fabryce jest tylko miejsce dla jednego: dla którego?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NIEWYGODNY CZŁOWIEK
Powieść
AutorJerzy Jesionowski
2022.02.24 10:43:53
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego