Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GRA W ŚLEPCA

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1985
 • Premiera:
  1986. 10.
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 2367 m, 82 min

  Lokacje: Warszawa, Łódź (m.in. dawne kino "Wisła" na ul. Tuwima).

Młody chłopak, Jędrek, przyjeżdża do wielkiego miasta. Nie zna tu nikogo. Znajduje pracę plakaciarza. Zaopiekował się nim Stary, owładnięty ideą możliwości oderwania się człowieka od ziemi za pomocą energii psychicznej. Uczy chłopca "gry w ślepca", polegającej na rzucaniu kostką z zamkniętymi oczami. Jędrka powoli wciąga świat Starego. Godzi się wziąć udział w eksperymencie - ma zostać uniesiony dzięki energii zgromadzonych ludzi. Eksperyment przerywa osunięcie się muru, ale Jędrek przestaje się jąkać i nabiera wiary w siebie. Chłopak zakochuje się w Ewie i opiekuje Starym. Ten proponuje mu skok z dużej wysokości i delikatne sprowadzenie w dół za pomocą energii psychicznej. Kiedy Jędrek odmawia, Stary decyduje się sam wykonać ryzykowny skok. Jędrkowi nie udaje się go powstrzymać. Słowem "tato" żegna Starego, leżącego na bruku.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

2022.05.21 07:06:37
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego