Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOCNE UDERZENIE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1966
 • Premiera:
  1967. 03. 26
 • Gatunek:
  Komedia, Film muzyczny
 • Barwny, 2200 m, 78 min

  Lokacje: Warszawa (m. in. Stare Miasto, Sady Żoliborskie, "Ściana Wschodnia" w budowie),

  Uwaga: Autor scenariusza Ludwik Starski wycofał swoje nazwisko z czołówki filmu.

Rodzina i goście czekają przed Urzędem Stanu Cywilnego na ślub Kuby i Majki. Nagle zjawia się młoda dziewczyna Lola i z okrzykiem "ty bigamisto!" policzkuje Kubę. Na to panna młoda również wymierza niedoszłemu małżonkowi policzek i odjeżdża. Po chwili okazuje się, że Lola pomyliła Kubę ze swoim chłopakiem, gitarzystą big-beatowym Johnnym Tomalą, do którego jest łudząco podobny. Majka jednak nie chce słuchać żadnych wyjaśnień. Kuba rozpoczyna więc poszukiwania Tomali, by udowodnić narzeczonej, że zaszła pomyłka. Pomaga mu w tym Lola i przyjaciel - reżyser telewizyjny Lelewicz. Właśnie organizuje on konkurs młodych talentów i namawia Kubę, by wystąpił w nim jako Tomala. Mimo że Kuba nie ma głosu ani słuchu, odnosi sukces na estradzie, staje się idolem młodzieży i oczywiście przekonuje Majkę, że ma sobowtóra. Ale Majka woli teraz supergitarzystę, a nie skromnego urzędnika. Nieszczęsny bohater musi wieść podwójne życie, gdyż nie może zdradzić dziewczynie, że Tomala i on to ta sama osoba. W końcu zrywa z rozkapryszoną Majką i do ołtarza prowadzi kochającą go szczerze Lolę. Muzyczna strona "Mocnego uderzenia" to utwory zespołów Skaldowie i Niebiesko-Czarni. Specjalnie do filmu napisane piosenki - "Nie chcę odejść", "Jutro odnajdę ciebie", "Każdemu wolno śpiewać", "Mocne uderzenie", "Nie pukaj do moich drzwi", "Po co ci to", "Piosenka w kolorach", "Barwy piosenki", "Ach" - śpiewają soliści obu zespołów oraz Magda Zawadzka.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.03.26 00:19:53
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman