Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DŁUGA NOC

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1967
 • Premiera:
  1989. 10. 30
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film wojenny
 • Czarno-biały, 2224 m, 78 min

  Lokacje: Wyszogród.

Miasteczko na wschodzie Polski, rok 1943. Ślusarz Korsak, w tajemnicy przed sąsiadami, przechowuje u siebie Żyda. O fakcie tym mieszkańcy kamienicy Piekarczyków, dowiadują się nieoczekiwanie po ogłoszeniu w miasteczku tzw. "szpery". Nikt nie wie co spowodowało ogłoszenie przez Niemców stanu wyjątkowego. Strach działa ze zwiększoną siłą. Zwłaszcza w domu Piekarczyków, którego mieszkańcy rozumieją, że uciec nie można, a Niemcy - jeżeli znajdą Żyda - rozstrzelają wszystkich. W życie kilku osób: Marty - dziewczyny znajdującej się u progu dojrzałości, Piekarczykowej - matki Marty, Katarzyny - młodej mężatki, której mąż przebywa w niemieckim więzieniu, wreszcie jej szwagra Katjana, wkracza z groźną ostrością problem: jak postąpić w chwili własnego zagrożenia? Wydać Korsaka i Żyda żeby ocalić siebie, czy narażać się na śmierć - milcząc? Pod wpływem strachu dochodzi do brutalnych starć, które ustają wraz z odejściem Korsaka i Żyda. Tragedia Marty, która straciła to co dotychczas było w jej życiu najważniejsze - wiarę w szlachetność bliskich - zamyka dramat długiej nocy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NOC
Powieść
AutorWiesław Rogowski
2022.05.21 07:06:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego