Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DR JEKYLL I MR HYDE WG WYTWÓRNI A'YOY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1999
 • Premiera:
  1999. 02. 19
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny, 52 min
  Okres zdjęciowy: lipiec 1998. Lokacje: Zielona Góra.

Wariacja na temat zaczerpnięty z powieści Roberta L. Stevensona. Sympatyczny, acz roztargniony dr Jekyll wynajduje preparat, który nocami zmienia go w grubiańskiego i przykrego dla otoczenia pana Hyde'a. Zafascynowany odkryciem Jekyll zaniedbuje narzeczoną Ann, którą z kolei interesuje się jego służący-erotoman, Johan. Tymczasem Hyde porywa i więzi szansonistkę Lolitę, ulubienicę publiczności kabaretu "Biedronka". Na mieście wybuchają zamieszki, do akcji wkracza safandułowaty inspektor Kołolsky, zaś preparat Jekylla zaczyna trafiać w niepowołane ręce, a konkretnie usta...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2000
  Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia")-nagroda dziennikarzy
 • 2000
  Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia")-nagroda dziennikarzy

DR JEKYLL I MR HYDE WG WYTWÓRNI A'YOY w internecie

2019.10.24 00:56:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman