Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KIERUNEK BERLIN

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1968
 • Premiera:
  1969. 01. 17
 • Gatunek:
  Film wojenny
 • Język:
  polski, rosyjski
 • Czarno-biały, 2400 m, 81 min

  Lokacje: poligon w Biedrusku.

  Uwaga: Przy opracowywaniu scenariusza korzystano z materiałów archiwalnych, dokumentów, wspomnień, pamiętników oraz pewnych motywów z nowel Czesława Leżeńskiego i Ryszarda Liskowackiego. Film zrealizowano przy pomocy Ministerstwa Obrony Narodowej oraz żołnierzy, podoficerów i oficerów Ludowego Wojska Polskiego.

Fresk wojenny; zbiorowy portret polskiego żołnierza uosobiony w losach żołnierzy jednej z kompanii I Armii WP, uczestniczącej w zwycięskiej ofensywie wiosną 1945 roku. Pierwsza część dylogii zakończona zrekonstruowaną z rozmachem operacją forsowania Odry. Ostatnie tygodnie II wojny światowej. Żołnierze I Armii biorą udział w operacji berlińskiej.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

Patrz także:
schowaj

 • 1964
  Spektakl telewizyjny / Mieczysław Moczar / Ireneusz Kanicki
 • 1969
  Film fabularny / Jerzy Passendorfer
 • 1974
  Film fabularny / Jerzy Passendorfer
2022.05.21 07:05:53
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego