OSTATNIE DNI
- Film fabularny
- Produkcja:Polska
- Rok produkcji:1969
- Premiera:1969. 05. 09
- Gatunek:Film wojenny
- Czarno-biały, 2300 m, 77 min
Lokacje: Aleksandrów Łódzki, Złocieniec, poligon w Drawsku.
Uwaga: Przy opracowywaniu scenariusza korzystano z materiałów archiwalnych, dokumentów, wspomnień, pamiętników oraz pewnych motywów z nowel Czesława Leżeńskiego i Ryszarda Liskowackiego. Film zrealizowano przy pomocy Ministerstwa Obrony Narodowej oraz żołnierzy, podoficerów i oficerów Ludowego Wojska Polskiego.
Druga część batalistycznej opowieści o losach dzielnego plutonu zwiadu: kontynuacja wątków filmu "Kierunek Berlin". Na plan pierwszy wysuwają się perypetie kaprala Naroga, który bezskutecznie poszukuje sztabu - cenne dokumenty, nieaktualne już, dostarczy w Berlinie. Zwiadowcy z kompanii porucznika Kaczmarka zdobywają cenne dokumenty, które wraz z jeńcem kapral Naróg ma dostarczyć do sztabu. Po drodze odnajduje dziewczynę, w której się zakocha. Naróg weźmie udział w szturmie na Berlin i zatknięciu polskiej flagi na Bramie Brandemburskiej.
Ekipa
pełna
|
skrócona
|
schowaj
- Reżyseria
- Reżyser II
- Współpraca reżyserska
- Scenariusz
- Dialogi
- Zdjęcia
- Operator kamery
- Współpraca operatorska
- Laboratorium
- Scenografia
- Współpraca scenograficzna
- Atelier
- Kostiumy
- Muzyka
- Wykonanie muzyki
- Dyrygent
- Dźwięk
- Współpraca dźwiękowa
- Montaż
- Współpraca montażowa
- Charakteryzacja
- Efekty pirotechniczne
- Konsultacjawspółpracawspółpracawspółpraca
- Kierownictwo produkcji
- Kierownictwo produkcji II
- Współpraca produkcyjna
- Produkcja
- Obsada aktorskakapral Wojciech Narógżołnierzpułkownikporucznik Kaczmarekżołnierzszeregowy Zbigniew Zalewskipułkownikss-man strzelający do jeńcakucharz Wasiakszeregowy Ostrejkoporucznik, dowódca Naroga senioraGreta Wiszniewskaplutonowy Walasekojciec Narogaszeregowy Wojciech BagińskiWiszniewski, ojciec Gretyszeregowy Michał BadziochżołnierzKlaus Peter ThieleKurt Muller, jeniec niemiecki eskortowany przez Narogauciekający Niemiec; nie występuje w napisachdziewczyna z Tarnopola; nie występuje w napisachFranek, kucharz oddziału; nie występuje w napisachczołgista rosyjski; nie występuje w napisach
Patrz także:schowaj
- 1964Spektakl telewizyjny / Mieczysław Moczar / Ireneusz Kanicki
- 1968Film fabularny / Jerzy Passendorfer
- 1974Film fabularny / Jerzy Passendorfer