Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TANGO Z ANIOŁEM

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2005-2006
 • Premiera:
  2005. 08. 31
 • Barwny, 40 odcinków x ok. 30 min
  Pierwotnie wyemitowano jedynie 25 odcinków serialu. Wszystkie powstałe odcinki wyemitowano w roku 2008 na antenie Polsatu 2.

  Okres zdjęciowy: 18 kwietnia - 30 września 2005.
  Lokacje: Wrocław.

Akcja serialu "Tango z aniołem" rozgrywa się we Wrocławiu i tu też dzieje się większość serialowych wydarzeń. Tutaj w różnych życiowych sytuacjach poznajemy główne bohaterki tej opowieści oraz ich partnerów, niemal na chwilę przed tragedią. Maja odwiedza ginekologa. Jest w ciąży i ma nadzieję, że tym razem urodzi syna, o którym marzy jej mąż, Mikołaj. Mają już dwie urocze córeczki i są bardzo kochającym się małżeństwem. Na parkingu Mikołaj zauważa całującą się, atrakcyjną młodą parę - to Wiktoria, która pracuje w kancelarii jednego z posłów i stale otacza ją tłum adoratorów oraz jej narzeczony, Janek - funkcjonariusz ABW, który wkrótce potem również zginie w eksplozji. Na parkingu, obok swego auta kłócą się Agnieszka i Wojtek. Wojtek mityguje żonę, która głośno wypomina mu liczne romanse. Upuszczone z nerwów zakupy pomagają jej zebrać Julia i Krzysztof, którzy kupili właśnie parę niemowlęcych ubranek. Julia, po zakończonej chemioterapii, marzy o dziecku. Przy bankomacie Ewa, podenerwowana rozmową z dziewięcioletnim Adasiem o nieznanym mu dotąd ojcu, ma kłopoty z pobraniem pieniędzy. Przeprasza czekającą w kolejce Kamę, która odbiera akurat miłosne SMS-y od Maćka. Dar jasnowidzenia każe Ewie ostrzec ją przed nim. Maciek ukrywa wysyłane SMS-y przed swoją narzeczoną, Natalią. Ewa jest wróżką i z kart tarota odczytuje zapowiedź śmierci. Dzięki jej przepowiedni jedna z głównych bohaterów rezygnuje ze spotkania w centrum handlowym i ratuje swoje życie. Inni mają mniej szczęścia. Do miejscowego banku przyjeżdżają i w jego pobliżu spotykają się partnerzy głównych bohaterek i tutaj giną. Po tragedii kobiety spotykają się i postanawiają się wspierać najpierw w walce o odkrycie prawdy o wybuchu, potem o odszkodowania i ubezpieczenia, wspólnie budować nowe życie...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

PRZEPOWIEDNIA (1)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

Maja z Mikołajem i córkami jadą do centrum handlowego. Maja wybiera się do ginekologa. Jest w ciąży i ma nadzieję, że tym razem urodzi syna, o którym marzy jej mąż. Na parkingu Mikołaj z zazdrością obserwuje całującą się atrakcyjną parę, Jana i Wiktorię. Obok swego auta kłócą się Agnieszka i Wojtek. Wojtek mityguje żonę, która głośno wypomina mu liczne romanse. Upuszczone z nerwów zakupy pomagają jej zebrać Julia i Krzysztof, którzy kupili właśnie parę niemowlęcych ubranek. Julia, po zakończonej chemioterapii, marzy o dziecku. Przy bankomacie Ewa, podenerwowana rozmową z 9-cioletnim Adasiem o nieznanym mu dotąd ojcu, ma kłopoty z pobraniem pieniędzy. Przeprasza czekającą w kolejce Kamę, która odbiera akurat miłosne SMS-y od Maćka. Dar jasnowidzenia każe Ewie ostrzec ją przed nim. Maciek ukrywa wysyłane SMS-y przed swoją narzeczoną Natalią. Zapatrzona w komórkę Kama wpada na palącego w tajemnicy przed Wiktorią Jana. Rozmawia z nim przez chwilę, co budzi podejrzliwość Wiktorii. Po powrocie do domu Ewa stawia młodej dziewczynie tarota. Karta śmierci powoduje, że Zuzia rezygnuje ze spotkania w centrum handlowym.

PRZED BURZĄ (2)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

Adaś nie może namówić matki na spotkanie z ojcem, który niespodziewanie przysłał im zaproszenia na swój koncert. Michał zniknął z życia Ewy jeszcze przed urodzeniem syna. Adaś bierze kartę kredytową matki i szykuje się do samodzielnej wyprawy. Mikołaj z Mają snują wielkie plany i z optymizmem patrzą w przyszłość. Mikołaj obiecuje żonie, że następnego dnia wstąpi do centrum handlowego i zrobi zakupy. Wiktoria jest bardzo zakochana w przystojnym i okazującym jej na każdym kroku czułość Janie. Bagatelizuje ostrzeżenia swojej przyjaciółki Anki. Zamierza wyjść za niego za mąż i rzucić pracę w biurze posła Barczyka. Nie orientuje się, że nieumiejętność Jana w posługiwaniu się komputerem jest pozorowana. Wojtek omawia z Agnieszką sprawę rozwodu. Jest umówiony z adwokatem w centrum handlowym. Rozmowa przeradza się w kłótnię, którą podsłuchują ich synowie Antek i Franek. Julia po wygranej walce z rakiem wraca do malowania obrazów i marzy o dziecku. Krzysztof ukrywa przed nią, że ma kłopoty. Jutro w centrum handlowym musi oddać mafii dług. Maciek złości się, że Natalia, chcąc zadowolić matkę, nie mówi jej prawdy o ich życiu. Jutro w centrum handlowym odbiera od kolegi fikcyjne świadectwo bierzmowania potrzebne do ślubu kościelnego z Natalią.

WYBUCH (3)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

Wiktoria jest przekonana, że Jan, jako pracownik firmy handlowej, pojechał w sprawach służbowych do Berlina. Anka twierdzi, że widziała go w Warszawie. Wracający do domu Jan zastaje pod drzwiami płaczącą Wiktorię. Udowadnia, że mówi prawdę. Ale Wiktoria otwiera jego walizkę i znajduje sprzęt do podsłuchu oraz broń. Bez słowa opuszcza mieszkanie narzeczonego. Jan otrzymuje wiadomość, że śledzeni przez niego terroryści zniknęli. Jedzie do centrum handlowego. Podejrzewa, że eksplozja będzie właśnie tam. Ewa odkrywa, że Adaś sam wybrał się do Poznania na koncert ojca. Ale Michał twierdzi, że nie było go w pociągu. Krzysztof prosi o pomoc swoją pierwszą żonę Sylwię, z którą formalnie się nie rozstał. Tłumaczy jej, że pieniądze wydał na leczenie Julii. Gdy ta odmawia, zmuszony jest oddać czekającym na niego w centrum handlowym gangsterom swój dom. Po podpisaniu stosownego dokumentu idzie do toalety. Mikołaj jedzie do banku, by starać się o kredyt na realizację życiowych planów. Maja przypomina mu o zrobieniu zakupów. Maciek kupuje od Karola świadectwo bierzmowania. Jadąc do Kamy zauważa, że Karol idąc na zakupy zabrał jego plecak i zawraca. Wojtek przyjeżdża do centrum handlowego na spotkanie z adwokatem. W toalecie spotyka Mikołaja, który przepuszcza Adasia w kolejce do ubikacji. Wpada tam Jan. Niestety jest już za późno, dochodzi do wybuchu. Ewa układa karty tarota. Widzi kartę śmierci, a za oknem słyszy huk eksplozji.

NA KOMISARIACIE (4)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

W komisariacie policji trwa identyfikacja ofiar eksplozji w supermarkecie. Kama i Natalia spotykają się w policyjnej toalecie. Obie podejrzewają, że są w ciąży. Maja przyjechała z dziećmi i bardzo denerwuje się długim czekaniem. Patrzy z przerażeniem na Agnieszkę, która już wie o śmierci Wojtka. Julia pożycza od Wiktorii komórkę i dzwoni do męża. Dobrze znany jej sygnał odzywa się za ścianą poczekalni. Maja rozpoznaje rzeczy Mikołaja i pod wpływem gwałtownych emocji zaczyna rodzić. Prosi Wiktorię o odwiezienie dzieci do domu. Agnieszka wiezie ją do szpitala, gdzie Maja rodzi syna# Wiktoria, Kama, Natalia i Ewa wchodzą razem do pokoju przesłuchań. Ewa widzi rzeczy Adasia, ale nie chce uznać jego śmierci. Kama i Natalia z przerażeniem stwierdzają, że opłakują tę samą osobę- Maćka. Wiktoria znajduje rzeczy Jana, ale z dokumentami na inne nazwisko. Pełna nadziei jedzie do domu Jana, ale mieszkają tam obcy ludzie. Wiktoria wraca do komisariatu po dzieci, którymi zajął się policjant Miron. Podinspektor Wert pokazuje Julii zdjęcie Krzysztofa z szefem mafii i jego ochroniarzem. Kama zaprasza Natalię do siebie.

PYTANIA BEZ ODPOWIEDZI (5)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

Wiktoria i zauroczony nią Miron odwożą dzieci Mai do domu. Miron obiecuje Wiktorii pomoc w odnalezieniu Jana. Ewa zgłasza porwanie Adasia przez jego ojca, słynnego pianistę Michała Petersena. Antek i Franek obwiniają Agnieszkę o śmierć ojca. Agnieszka przegląda elektroniczną pocztę Wojtka. Znajduje maila z pogróżkami i dzwoni do redakcyjnego kolegi Wojtka Maksa. Kama i Natalia robią sobie test ciążowy. Oba wyniki są ujemne. Natalia wyjeżdża do Krakowa. Do Julii przychodzi szef mafii. Twierdzi, że dom należy do niego. Zawiadomiony o tym podinspektor Wert każe go aresztować. Zuzia dziękuje Ewie za uratowanie życia, ale Ewa niszczy swój salon wróżb. Wiktoria z Mironem zawożą Sarę i Korę do szpitala, gdzie w inkubatorze leży ich braciszek Mikołaj. W drodze powrotnej do leśniczówki Wiktoria chce wziąć z domu trochę swoich rzeczy. Długo nie wraca. Miron idzie na górę i zastaje puste, zdemolowane mieszkanie..

W GĄSZCZU NIEJASNOŚCI (6)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

Po zniknięciu Wiktorii Miron staje się jedynym opiekunem Sary i Kory. Stara się pogodzić opiekę nad nimi z dochodzeniem w sprawie eksplozji. Podinspektor Wert wie, że Jeremiasz Kulczycki przejął za długi dom Julii i Krzysztofa. Aresztuje go podejrzewając ich o dokonanie zamachu. Szukając pociechy i zrozumienia Julia zaprzyjaźnia się z Kamą. Agnieszka i Maks dochodzą do wniosku, że śmierć Wojtka mogła być związana z prowadzonym przez niego dziennikarskim śledztwem. Michał nie może sobie wybaczyć, że poświęcił rodzinę dla kariery. Dawno już zrozumiał, że popełnił straszny błąd i chciał prosić Ewę i Adasia o wybaczenie. Teraz Ewa obwinia go o śmierć syna. Do komisariatu przyjeżdżają oficerowie z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Okazuje się, że Jan jako Andrzej Nowak był agentem prowadzącym tajne śledztwo. Oficerowie zabierają jego rzeczy chcąc zatrzeć po Nowaku wszelkie ślady. Miron zabiera im klucze twierdząc, że należą do Mikołaja. Anka postanawia pomóc Wiktorii w rozwikłaniu ostatnich dziwnych wydarzeń. Idzie do komisariatu i przedstawia się jako narzeczona Andrzeja Nowaka.

OSACZONE (7)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

Wiktoria jest w szoku słysząc, że wśród ofiar eksplozji nie ma Andrzeja Nowaka. Julię odwiedza znowu wypuszczony z aresztu Jeremiasz Kulczycki. Uprzejmie prosi o opuszczenie domu, który - zgodnie z dokumentami podpisanymi przez Krzysztofa tuż przed śmiercią - należy do niego. Kulczycki zapowiada wizytę swojego adwokata z dokumentem potwierdzającym jego prawo własności. Julia z Kamą zastanawiają się, co Krzysztof zrobił z pożyczonymi od Kulczyckiego pieniędzmi. Kama również ma problem: musi powiadomić babcię Maćka o jego śmierci. Po dzieci zgłasza się na policję się szwagier Mai - Rafał Brzozowski. Okazuje się, że Sara i Kora nie znają skłóconego z Mikołajem wujka. Agnieszka planuje prywatne śledztwo w sprawie śmierci Wojtka. Jest oburzona sugestią matki, że powinna bardziej zadbać o dom i dzieci. Ale na stan psychiczny Antka i Franka zwraca uwagę również ich nauczycielka. Agnieszka zabiera chłopców w odwiedziny do Mai do szpitala. Tam synowie dowiadują się, że ich matka uratowała życie Mai i Mikołajka. U Julii zjawia się Sylwia Janke-Traczyńska i mówi, że dom należy do niej.

PRAWDA CZY FAŁSZ (8)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

Julia uświadamia sobie, że nie jest jedyną wdową po Krzysztofie. Żeniąc się z nią Krzysztof popełnił bigamię. Jego pierwsza - a więc jedynie legalna żona - Sylwia Janke-Traczyńska każe jej opuścić dom. Po spotkaniu z adwokatem Kulczyckiego Filipem Gansem Julia uznaje prawo własności Kulczyckiego do domu i wyprowadza się do Kamy. Informuje Sylwię, że zostawia jej willę. Sylwia nie wie, że zamieszkać chce tam również Kulczycki. Kama odnajduje babcię Maćka - Zosię, która bierze ją za Natalię. KAma nie ma odwagi powiedzieć babci Zosi prawdy, więc ukrywa, że Maciek nie żyje. Formalności związane z pogrzebem Adasia załatwia Michał. Maks chce przejrzeć redakcyjny komputer Wojtka, ale ten ginie w tajemniczych okolicznościach. Wiktoria wraca do swojego mieszkania. W znalezionym w skrzynce pożegnalnym liście Jan wyznaje, że opuścił Wiktorię i wyjechał za granicę, bo miał romans z Anką.

POŻEGNANIA (9)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

W komisariacie zjawia się wściekła Anka z listem od Jana, gdzie opisany jest ich rzekomy romans. Żąda wyjaśnienia krętactw wokół sprawy Jana vel Nowaka. Zobowiązany przez ABW do milczenia Wert wyprasza ją. Policjantka Aldona sugeruje jej spotkanie z Mają. W pudle z rzeczami po Mikołaju Maja znajduje nieznane jej klucze. Daje je Ance, która rozpoznaje w nich klucze Jana. Ewę prześladuje myśl, że nie przewidziała śmierci syna. Godzi się z Michałem, który chce wykorzystać jej dar jasnowidzenia do znalezienia zamachowców. Agnieszka dowiaduje się przypadkiem o wynajętym przez Wojtka mieszkaniu. Maks idzie tam, by zabrać jego rzeczy. Znajduje tam dowody, że Wojtek wpadł na trop wielkiej afery kryminalnej. Dochodzi do pogrzebów Wojtka, Mikołaja, Adasia, Krzysztofa i Maćka . Na pogrzebie tego ostatniego oprócz Kamy zjawia się Natalia.

PODEJRZENIA (10)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

Maks i Agnieszka odkrywają straszliwą prawdę: Wojtek był o krok od odkrycia wpływowego gangu pedofilów. Agnieszka jest przekonana, że wybuch w centrum handlowym był zamachem na życie jej męża. Michał wyznaje Ewie, że opuszczenie rodziny było największym błędem jego życia. Z każdym dniem Miron coraz mocniej zakochuje się w Wiktorii. Usiłuje namówić Ewę, by postawiła mu tarota. Ewa - która nie chce już być wróżką - odmawia. Julia i Natalia wprowadzają się do Kamy. Uroda Julii robi wielkie wrażenie na adwokacie Kulczyckiego - Filipie Gansie. Anka nie wierzy w wyjazd Jana za granicę. Jest pewna, że Jan nie żyje i zamierza to udowodnić poprzez badania genetyczne. Potrzebuje pomocy Wiktorii, jednak pogrążona w depresji przyjaciółka wyrzuca ją za drzwi.

2022.05.21 08:02:17
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor