Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TYLKO JEDNA NOC

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Barwny, Betacam SP. 36 min

Warszawa nocą. Dwoje młodych ludzi, Ewa i Cykor, idą przez miasto po szalonej imprezie. Oboje co nieco wypili. Dziewczyna kokietuje partnera, prowokuje obietnicą "nagrody" za miły wieczór. Cykor podejmuje wyzwanie i odprowadza Ewę do domu. Dziewczyna zaprasza chłopaka do swego mieszkania. Kilka minut upływa na piciu wina i coraz bardziej frywolnym flircie. Wszystko zdaje się dążyć do zbliżenia. Ale ta noc nie zakończy się łatwym, niezobowiązującym seksem. Obie strony kryją się pod różnymi maskami. Ewa jest rozbawiona, wydaje się pewna siebie i konsekwentna w prowadzonej z chłopakiem dwuznacznej grze. Czasem opiera się swemu adoratorowi, kiedy indziej znowu prowokuje go i kusi. Cykor jest zaintrygowany zachowaniem dziewczyny, lecz powoli zdaje sobie sprawę, że Ewa nie jest po prostu kolejną zdobyczą, kobietą na jedną noc. Młodzi starają się poznać nawzajem, poszukując szczerego, prostego uczucia. Ale zagubieni w świecie różnych póz i skomplikowanej, nie zawsze prawdziwej rzeczywistości, za bardzo się boją odkryć przed drugą osobą. Schowani za fasadą cynizmu i luzactwa, uwikłani w konwenanse, nie potrafią uwolnić się od tych ochronnych masek i pokazać bliskiej osobie prawdziwych emocji. Gdy uda im się wreszcie przełamać ten straszliwy lęk przed obnażeniem skrawka własnej duszy, będzie już za późno. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema")-"Srebrny Zamek"
  w kategoriii Open
 • 2005
  Warszawa (Międzynarodowe Forum Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Cinemaforum")-III nagroda
 • 2005
  Toruń (Festiwal Filmowy i Artystyczny "Lato Filmów")-Wyróżnienie dla Filmu Fabularnego (ponad 30 min.) w Konkursie Kina Niezależnego
 • 2005
  Zamość (Letni Festiwal Filmowy - Konkurs Kina Niezależnego)-Wyróżnienie
 • 2006
  Offskar (Polskie Nagrody Kina Niezależnego)-Nagroda w kategorii: Najlepsza aktorka
  Milka Van der Milś
2022.05.21 08:01:26
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl