Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OPIS OBYCZAJÓW

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1972
 • Premiera:
  1973. 07. 06
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 2400 m, 79 min

  Lokacje: Suchedniów (m.in. budynek zabytkowej poczty, Góra Baranowska) i okolice.

Grupa studentów etnografii odbywa praktyki wakacyjne w Górach Świętokrzyskich. Stykają się z rodziną Mruków, milczącą, zamkniętą w sobie. Zaintrygowani studenci chcą poznać przyczynę takiego zachowania. Michał, najwrażliwszy z całej grupy, zdobędzie zaufanie młodego Mruka i pozna tragedię i tajemnicę tej rodziny. W czasie wojny Niemcy wymordowali większość mieszkańców wsi, a matkę młodego Mruka spalili żywcem... Stara Mrukowa przeklina go teraz za złamanie przysięgi milczenia i słowa danego ojcu... Studenci odjeżdżają. Nikt nie wierzy Michałowi, że słyszał Mruków mówiących.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.24 00:27:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl