Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DŁUŻNICY ŚMIERCI

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1985
 • Premiera:
  1986. 01. 20
 • Gatunek:
  Film wojenny, Film sensacyjny
 • Barwny, 2688 m, 86 min

  Lokacje: m.in. Zielonka k. Warszawy.

Białostocczyzna, rok 1946. Oddział "Groma" nie złożył broni. Milicjanci aresztują podczas wesela pana młodego, Wiktora Malarczyka, który pod pseudonimem "Wertep" działa w zbrojnym podziemiu. Domagają się, by wskazał, który z pięciu zatrzymanych mężczyzn jest "Gromem". Malarczyk decyduje się mówić dopiero wtedy, gdy komendant, por. Marian, przedstawia mu dowody, że "Grom" ma na sumieniu jego ojca. Malarczyk zostaje jednak ciężko zraniony nożem przez zdrajcę ukrywającego się wśród milicjantów. Dochodzi do krwawych starć, w wyniku których banda zostaje rozbita, a wśród zabitych jest i sam "Grom".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
HANDLARZE JABŁEK
Opowiadanie
AutorMaciej Z. Bordowicz

Patrz także:
schowaj

2024.06.06 02:22:25
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.