Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SLOOW

 • Film fabularny - krótkometrażowy
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Barwny (negatyw: Kodak), 13 min

Lekka komedia obyczajowa rozgrywająca się w autobusie komunikacji miejskiej w Warszawie.
W zatłoczonym wnętrzu stykają się drogi rozmaitych ludzi, pomiędzy którymi siłą rzeczy dochodzi do wielu psychicznych i fizycznych interakcji. Wzajemne obserwacje, fascynacje, awantury i akty złodziejstwa zostają niespodziewanie przerwane przez niecodzienną sytuację. Jeden z pasażerów (Tadek) okazuje się być miłośnikiem komunikacji miejskiej i jazdy autobusem. Po zabawnej wymianie zdań Kierowca postanawia spełnić marzenie Tadka i pozwala mu samodzielnie pokierować autobusem. Sam zaś wyskakuje... na obiad. Tadek szczęśliwy zamyka drzwi i... w autobusie wybucha panika! Ludzie usiłują się wydostać, wygrażają szaleńcowi. Po dłuższej chwili Tadek otwiera drzwi i ludzie wysypują się na chodnik. Nie wszyscy jednak. W tyle pojazdu stoją nadal stłoczeni i zdezorientowani pasażerowie, którzy nie spostrzegli wymiany kierowcy. Nieświadomi zagrożenia ruszają w dalszą podróż. Tadek nie posiada się ze szczęścia - na warszawskich ulicach poczyna sobie śmiało niczym Król Szos. Całą akcję obserwuje od początku do końca Koleś, nieźle się przy okazji bawiąc. Na drugi dzień sprawcy zamieszania: Kierowca i Tadek, spotykają się na terenie jednej z zajezdni. Okazuje się, że są starymi kolegami od lat pracującymi jako kierowcy, a udawana zamiana była tylko niewinnym żartem zrobionym pasażerom! Czekając na autobus opowiadają całe zajście innemu koledze z pracy, Jurkowi Roześmiani wsiadają do czerwonego Ikarusa, ten rusza a oni .... nie mogą uwierzyć własnym oczom: za kierownicą siedzi Koleś! Niestety nie ma już drogi ucieczki - autobus nabiera prędkości...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Warszawa (Warszawski Festiwal Krótkometrażowych Filmów Fabularnych "Oskariada")-wyróżnienie
 • 2004
  Toruń (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Tofifest")-Nagroda Główna
  w kategorii: fabuła
 • 2005
  Sopot (Sopot Film Festival)-Nagroda Grupy Filmowej "Hamulec Bezpieczeństwa"
2017.02.11 06:53:18
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency