Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WIECZÓR TRZECIEGO KRÓLA

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2003
  • Barwny, 32 min

Wigilijne popołudnie. Mała Hania z niecierpliwością wyczekuje powrotu taty z pracy. Muszą jeszcze kupić choinkę. Wracając z ostatnich zakupów, Hania znajduje tajemniczy woreczek. Chowa go w podwórkowym schowku. Chwilę potem spotyka czarnoskórego mężczyznę w królewskim stroju. Rozpoznaje w nim Baltazara, jednego z trzech królów. Król mówi dziwnym językiem, ale Hani udaje się dowiedzieć, że zgubił niesiony przez siebie dar. Hania kojarzy zgubę z tajemniczym woreczkiem. Nie może jednak go oddać, gdyż schowek jest teraz zastawiony przez samochód. Dziewczynka postanawia przechować króla w swoim pokoju. Tymczasem tata ciągle nie wraca. Co się stanie, gdy w tym czasie wszystkie choinki zostaną sprzedane? Hania wpada na znakomity pomysł. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2022.03.26 00:57:19
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego