Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OUT OF REACH

 • Tytuł polski: POZA ZASIĘGIEM
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska, Wielka Brytania
 • Rok produkcji:
  2004
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 82 min

  Okres zdjęciowy w Polsce: 4 sierpnia - 21 września 2003.
  Lokacje: Warszawa (m.in. Pałac Kultury i Nauki, Politechnika Warszawska, Biblioteka UW, Starówka).

Kino akcji ze Stevenem Seagalem, amerykańskim aktorem nieodparcie kojarzącym się właśnie z tym gatunkiem. Mistrz wschodnich sztuk walki tym razem wystąpił w filmie z wątkiem polskim: znany twardziel przybywa do Warszawy, podążając tropem zaprzyjaźnionej nastolatki z domu dziecka, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Grający głównego bohatera Seagal (rocznik 1952) nosi w filmie nazwisko brzmiące tak samo jak nazwa jego rodzinnego miasta Lansing w stanie Michigan.
Były tajny agent, William Lansing, zerwał z burzliwą przeszłością, zaszywając się w głuszy i pędząc spokojny żywot obrońcy dzikiej przyrody. Bierze też udział w specjalnym programie pomocy osieroconym dzieciom, współfinansując jedną z placówek w Polsce. Koresponduje z 13 - letnią Ireną Morawską, wychowanką warszawskiego domu dziecka, utrzymującego się z dotacji sponsorów. Bardzo przejmuje się losem inteligentnej, bystrej dziewczynki, która marzy o dalszej nauce i studiach. Pewnego dnia William otrzymuje niepokojący list od dyrektorki placówki, Donaty, kóra powiadamia go krótko, że Irena już nie będzie mogła z nim korespondować.
Przekonany, że stało sie coś złego, Lansing porzuca spokojne życia na łonie przyrody i wyrusza do Polski, gdzie wkrótce staje oko w oko z groźnymi przestępcami. Okazuje się bowiem, że dom dziecka, w którym przebywała Irena, był tylko przykrywką dla brudnych interesów mafii, na czele której stoi zimny i bezwzględny Faisal. Gang trudni się handlem żywym towarem, uprowadzając młode dziewczyny i sprzedając jej najpotężniejszym odbiorcom na całym świecie. Kiedy Irena i inne wychowanki domu dziecka kończą 14 lat, muszą podzielić smutny los swoich poprzedniczek. W nielegalny biznes jest zamieszana dyrektorka placówki, która zostaje brutalnie zamordowana, kiedy na jej trop wpada Lansing. Z gangiem współpracuje również wyższy urzędnik państwowy, Weiss, na którego mafia też wydaje wyrok śmierci, gdy staje się niewygodnym świadkiem. Śledztwo prowadzi detektyw Kasia Lato z wydziału zabójstw, która jest już na tropie morderców i porywaczy.
William zaprzyjaźnia się z polską policjantką, wspierając ją w dochodzeniu. Pomaga im nastolatek Nikki, który był świadkiem uprowadzenia wychowanek z domu dziecka i widział twarze porywaczy. Na szczęście, Irena zna różne kody i sposoby pozostawiania tajnych informacji, czego Lansing nauczył ją w listach. Sprytnie przekazuje więc wskazówki dotyczące kolejnych kryjówek, a on podąża tym tropem, poznając każdy krok Faisala. Tymczasem mafioso zabiera dziewczynkę na bankiet do ambasady tureckiej, gdzie równiez zjawia się Lansing. Zostaje jednak zdemaskowany przez Faisala i musi uciekać. Nie daje jednak łatwo za wygraną. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.09.18 01:08:03
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor