Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SPRAWA NA DZIŚ

 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003-2005
 • Premiera:
  2003. 05. 04
 • Barwny, 37 odcinków x ok. 24 min

Akcja dzieje się w środowisku dziennikarzy telewizyjnych. Serial powstał w obiektach łódzkiej telewizji i był realizowany siłami pracowników Telewizji Łódź.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

1-18

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2003


Odcinek 1: W pierwszym odcinku do redakcji programu "Sprawa na dziś" trafia młoda dziennikarka Joanna. To jej pierwszy dzień pracy w telewizji. Jest nieco zagubiona, ale i też ciekawa tego, co ją czeka. Niespodziewanie dostaje do zrobienia bardzo trudny temat. Zbyt trudny jak na nowicjuszkę. Jak sobie poradzi?...
Odcinek 2: Joanna realizuje swój pierwszy materiał w szpitalu. Do Andrzeja przychodzi Marlena - prostytutka. Prosi o załatwienie ważnej dla niej sprawy. Pirania nie może porozumieć się z mężem, dochodzi do ostrej wymiany zdań. Piotr przygotowuje się do programu "Sprawa na dziś" - jego gośćmi będą dwaj kandydaci na radnych. Nieoczekiwanie okazuje się, że jeden z nich jest bliskim znajomym Marleny.
Odcinek 3: Andrzej chce poznać prawdę o Marlenie. Postanawia spotkać się z jej mężem. Joanna z niepokojem oczekuje na werdykt Piranii dotyczący jej materiału ze szpitala. Decyzja jaką podejmuje Pirania zaskakuje wszystkich pracowników. Najbardziej Annę, która liczyła na zupełnie inny obrót sprawy.
Odcinek 4: W redakcji "Sprawa na dziś" wszyscy świętują sukces Piotra i Andrzeja. Anna prosi swoją przyjaciółkę, by ta sprawdziła działanie leków, które zażywa Pirania. Joanna niepokoi się o losy swojego pierwszego tematu. Piotr i Andrzej dostają kolejne zadanie. Tym razem wyjeżdżają na wieś. Portierzy rozważają absurdalną możliwość zabrania swojej pracy do domu.
Odcinek 5: Piotr wyjeżdża na wieś, by zrealizować kolejny temat. Nieoczekiwanie zatrzymuje go blokada. Pirania przeprowadza decydującą rozmowę ze swoim mężem. Chce od niego odejść. W redakcji zamieszanie - od wielu lat po raz pierwszy Pirania nie pojawia się w pracy. Anna wykorzystuje sytuację i zaczyna "rządzić".
Odcinek 6: Piotr głowi się, jak zmontować materiał z blokady, gdy dowiaduje się, że na portierni czeka na niego kobieta. To żona wójta ze Zdzichowa, znajoma Piotra. W Zdzichowie zaognił się konflikt pomiędzy wójtem, Jerzmanowskim, a Klickim - korespondentem znanej gazety. Pirania uważa, że to dobry materiał na program. Ale Piotr jest w kłopocie; trudno mu zachować bezstronność w tej sprawie. Pirania znajduje wyjście z sytuacji. Annę odwiedza niespodziewany gość.
Odcinek 7: Anna i Piotr rozpoczynają "Sprawę na Dziś" z udziałem Wójta i Klickiego. W programie biorą udział widzowie. Jeden z nich telefonicznie i anonimowo oskarża wójta o przywłaszczenie pieniędzy. Wójt postanawia ogłosić nowe wybory. Asia ma pomysł na swój nowy materiał. W jednej ze szkól nauczyciel pobił ucznia...
Odcinek 8: Anna przygotowuje program i poszukuje do niego gości - bezdomnych. Andrzej pomógł kiedyś bezdomnemu mężczyźnie o imieniu Stefan i obiecuje sprowadzić go do studio. Joanna jedzie do gimnazjum, gdzie nauczyciel pobił ucznia. Tam - o dziwo - nikt nie chce z nią rozmawiać. Okazuje się, że matką pobitego ucznia jest sędzina. W studio zaś konsternacja: nie ma Stefana...
Odcinek 9: Joanna realizuje materiał z nauczycielem Jabłonowskim. Jedzie do jego domu, by z nim porozmawiać. Nauczyciel boi się, że jego rację nie będą uznane. Jest przekonany, że matka chłopca - sędzina - zrobi wszystko, by pozbawić go zawodu. I rzeczywiście, ta szuka "dojścia" w telewizji. Wiktor chce zostać w Polsce, by dokończyć swój film. Pomysłem stara się zarazić Piranię. Wojtek próbuje umówić się z Joanną.
Odcinek 10: Przed hipermarketem Piotr łapie na kradzieży małego chłopca. Okazuje się, że mały w ten sposób zarabia na życie rodziny. Joanna kończy swój materiał o nauczycielu. Zastanawia się, jak poinformować Piranię, że jest w ciąży. Boi się tej rozmowy i reakcji swojej szefowej. W telewizji poruszenie, redakcję mają odwiedzić dyrektorzy z "Centrali".
Odcinek 11: Piotr odwiedza mieszkanie chłopca. Jest przygnębiony widokiem biednego mieszkania, matki z trudem radzącej sobie z życiem, problemami i czworgiem dzieci. Postanawia im pomóc. Ojciec Asi, po wielu latach, spotyka się z jej matką. Stara się naprawić złe stosunki pomiędzy nimi. A portierzy zastanawiają się, jak zakamuflują się "ci z Centrali"...
Odcinek 12: W redakcji wrze. Pirania zdecydowała o obniżeniu kosztów produkcji "Sprawy na dziś". Wszyscy z zespołu zgadzają się na cięcia stawek, wszyscy oprócz Anki, która stawia Piranii ultimatum. Piotr próbuje pomóc rodzinie Piotrusia, odwiedza dyrektorkę pomocy społecznej. Aśka po raz pierwszy ma poprowadzić program na żywo. Nieoczekiwanie, przed emisją programu, pojawia się jej ojciec z niecodzienną prośbą.
Odcinek 13: Piotr rozmawia z żoną na temat ewentualnej adopcji. Podczas zebrania w redakcji Anna proponuje nowy temat - nocna praca oddziału prewencji. Asia próbuje rozmawiać z matką, jest zaniepokojona nagłym zniknięciem ojca. Wiktor proponuje Annie atrakcyjny wieczór - będzie na nim mnóstwo znanych ludzi. Anna nie może oprzeć się pokusie, prosi Asię, by ta zrobiła za nią nocne zdjęcia. Podczas pracy Asia nieoczekiwanie zaczyna rodzić.
Odcinek 14: W redakcji nikt nie wie, co zdarzyło się w nocy. Anna jest wściekła - w żaden sposób nie może skontaktować się z Asią i Wojtkiem. W końcu Pirania przynosi wiadomość. Asia urodziła w nocy, był przy niej Wojtek. Ponieważ nie zdążyli zrobić żadnych materiałów, muszą robić temat zastępczy, który proponowała Asia. Anka musi ją zastąpić - jedzie do Zoo. Tam wycofał się sponsor słoni i zwierzęta mogą nie mieć co jeść.
Odcinek 15: Do redakcji "Sprawy na dziś" przychodzi Tadeusz, prosząc o pomoc w rozpropagowaniu mikołajkowej akcji charytatywnej. Pirania ma jednak inną propozycję. Młody motocyklista w wyniku brawurowej jazdy zabija kilka osób. Piotr ma natychmiast zająć się tą sprawą. Niestety, mimo starań, Piotr nie jest w stanie w tak szybkim czasie zaprosić do studia gości. Pirania jest wściekła. Wszystkich w redakcji dziwi, dlaczego tak emocjonalnie podchodzi do tego materiału.
Odcinek 16: irania postanawia wziąć sprawę w swoje ręce. Umawia się na rozmowę z matką motocyklisty. Anka odkrywa przyczynę emocjonalnego podejścia Piranii do tematu - jej syn zginął na motorze. Piotr podejmuje próbę rozmowy z żoną na temat adopcji dziecka. Andrzej spotyka "kobietę swojego życia" - to Rosjanka o imieniu Lena.
Odcinek 17: W redakcji ożywienie, dziennikarze nagrywają świąteczne życzenia dla telewidzów. Za chwilę spotkają się w Domu Dziecka z dziećmi, którym przekażą prezenty z charytatywnej akcji, przeprowadzonej przez pana Tadeusza. Asia po przerwie przychodzi do pracy. Pirania niepokoi się, czy Aśka da sobie radę. Do domu dziecka, w którym Piotr spotkał się z dziećmi, nieoczekiwanie przywieziony zostaje noworodek podrzucony przez matkę do jednego ze szpitali.
Odcinek 18: Piotr z żoną idą do ośrodka adopcyjnego na rozmowę. Aśka zaczyna pracę od zrobienia materiału o spółdzielni mieszkaniowej. Piotr drąży temat podrzuconego noworodka. W pracy nie ma Wojtka. U wszystkich ten fakt wywołuje zdziwienie - nigdy mu się to jeszcze nie zdarzyło. Czy Wojtek jest chory?

19-31

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2004

Odcinek 19: Aśka załatwia Wojtkowi "lewe" zwolnienie, by ten został z jej dzieckiem. Sama zajmuje się sprawą spółdzielni mieszkaniowej. Wojtek postanawia odszukać ojca Asi. Między Anną a Wiktorem dochodzi do spięć; Anka jest zazdrosna o Piranię, porzuca Wiktora i przeprowadza się do domu swojego ojca. Trwa konflikt w rodzinie Piotra. Jego żona ciągle nie może się zdecydować na adopcję.
Odcinek 20: Asia spotyka się z ojcem w szpitalu, ma do niego żal, że nie powiadomił jej o nawrocie choroby. Pirania po przyjściu do pracy zastaje na swym biurku bukiet róż. Jest przekonana, że dostała je od Wiktora. W redakcji przygotowanie do programu o spółdzielniach mieszkaniowych; zapowiada się, że będzie gorąco. Wojtek z synkiem Aśki odwiedza w szpitalu jej ojca.
Odcinek 21:W redakcji wrze. Program o spółdzielniach mieszkaniowych nie może ukazać się w takiej formie na antenie. Taka jest decyzja szefa. Aśka jest wściekła, że Wojtek był z maleńkim dzieckiem w szpitalu. Jednocześnie podejmuje decyzję, że zaopiekuje się chorym ojcem po jego wyjściu ze szpitala. Piotr spotyka się z Kanickim, ten ma dla niego interesujący temat. Rozpracowuje z kolegami siatkę dealerów narkotyków, którzy rozprowadzają towar pod koszarami wojskowymi.
Odcinek 22: Nieobecność Wojtka w pracy przedłuża się. Anka zaczyna "węszyć". Piotr chce zrobić "Sprawę na dziś" o narkotyzujących się w wojsku żołnierzach. Pirania, po ostatniej aferze ze spółdzielnią, nie ma ochoty na tak trudny temat. Anka rozmawia z Wiktorem o ich przyszłości.
Odcinek 23: Asia jest załamana - boi się, że przez jej lekkomyślność Wojtek wyleci z pracy. Na dodatek dziecko Asi ma zapalenie płuc i musi pójść do szpitala. Pirania rozmawia z matką żołnierza, jest pewna że program może tylko zaszkodzić chłopakowi. Wiktor ma trudną rozmowę z ojcem Anny. Tadeusz prosi Piranię, by zareklamowała na antenie jego akcję na rzecz psów ze schroniska.
Odcinek 24: Piotr z żoną zabierają Jasia na weekend. Lena skarży się Andrzejowi na swoich pracodawców - ten postanawia jej pomóc. Wiktor ma kolaudacje swojego filmu. Po emisji programu o fundacji Tadeusza do Piranii dzwoni była żona mężczyzny twierdząc, że Tadeusz jest oszustem. To co mówi kobieta, okazuje się prawdą. Następnego dnia o finansowych przekrętach Tadeusza pisze jedna z gazet. Pirania jest załamana.
Odcinek 25: Pirania ma trudną rozmowę z dyrektorem, jest odsunięta od redagowania programu. Sprawę fundacji należy jak najszybciej wyjaśnić- nadzór obejmuje Piotr, który rozmawia z autorem artykułu w gazecie. Andrzej pomaga Lenie i Saszce, użyczając im swojego domu. Tadeusz nie chce przyjąć zaproszenia do studia. Piotr prosi Annę, by użyła swych wdzięków i skłoniła Tadeusza do udziału w programie. Dochodzi do spotkania Piranii i Tadeusza, świadkiem ich burzliwej rozmowy jest Henryk.
Odcinek 26: Andrzej nie rozumie zachowania Leny, dziewczyna jest milcząca i daleka. Pirania dostaje tygodniowy urlop, musi odpocząć po ostatnich "sercowych przeżyciach". Postanawia wyjechać do ciepłych krajów. Zostawia swoim pracownikom wolną rękę w wyborze tematów do najbliższej "Sprawy". Dziennikarze postanawiają zająć się sprawą zaginionej rodziny. Na miejscu zdjęć spotykają Michała Fajbusiewicza, który realizuje materiał do swojego programu 997.
Odcinek 27: Redakcja Sprawy na dziś postanawia "odwiedzić" sektę, mając nadzieję na odnalezienie tam zaginionej dziewczyny. Na spotkanie idą Piotr i Wojtek, który uzbrojony jest w ukryta kamerę. Spotykają tam dziwną dziewczynę - Ksarę. Niestety nie przypomina ona zaginionej, ale na pewno potrzebuje pomocy. Małgorzata prosi Piotra, by postarał się odnaleźć mamę Jasia. Anna i Andrzej idą na spotkanie sekty, w tym czasie Piotr i Wojtek pomagają uciec Ksarze.
Odcinek 28: Pirania jest bardzo zadowolona z programu o sektach, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Tymczasem w budynku Telewizji odbywają się próby do wyborów Mistera Regionu. Anna postanowia bliżej przyjrzeć się temu "zjawisku". Namawia Piranię, by zrobić z tego temat do Sprawy. Jednym z bohaterów programu staje się bardzo przystojny mężczyzna, z którym Anna spędza noc. Z montażu znika kaseta z nagranym materiałem.

NOWE OTWARCIE (32)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

Do stacji w której powstaje "Sprawa na dziś" przychodzi nowy dyrektor. To Henryk - ojciec Anny. Pirania jest wściekła, pisze wymówienie. Inni są tym faktem ogromnie podekscytowani. Tymczasem do redakcji dzwoni anonimowy widz z informacją, że umiera pacjent, bo szpital nie zakontraktował dializ z EPO. Pacjent nie godzi się na transfuzję. Na miejscu zdarzeń są Aśka z Zośką.

NIE BĘDĘ TEGO FILMOWAĆ... (33)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

Do redakcji "Sprawy na dziś" przychodzi bohaterka reportażu. Chce podziękować za to, że telewizja wyemitowała materiał o jej trudnej sytuacji życiowej. Dzięki pomocy dobrych ludzi dostała pracę i mieszkanie. Piotr postanawia pokazać radość kobiety. Umawia się z nią na zdjęcia. Gdy przyjeżdża, okazuje się, że nie wrócił na noc jej syn. Kobieta jest załamana i wystraszona. Piotr informuje policję o zaginięciu chłopca. Razem czekają na informacje.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Dorota Kawałczewska-Wojtczak
  występuje w roli samego(j) siebie , psychologa policyjnego
  występuje w roli samego(j) siebie , nadkomisarza policji

NIELEGALNA POMOC... (34)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

Do redakcji przychodzi list od 13-letniego chłopca. Opisuje w nim trudną sytuację swojej rodziny. Nie prosi jednak o pomoc finansową, ale o pomoc w załatwieniu mu legalnej pracy. Chłopiec chce pomóc matce, ale nikt nie jest w stanie go zatrudnić. Aśka z Zośką są poruszone tym listem i zamierzają pomóc chłopcu. Włodek wciąż niepokoi Ankę, ucieka się do szantażu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Obsada aktorska
  Kacper Śledziejowski
  Paweł
  matka Pawła
  burmistrz
  Jowita Warda
  sekretarka
  Dominika Gaczyńska
  pracownica
  Barbara
  Arek Cendalski
  ochroniarz burmistrza
  Andrzej Rybicki
  ochroniarz

WOŁANIE NA PUSZCZY (35)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

Piotr otrzymał informację, że pracownica pogotowia ratunkowego odmówiła pomocy chłopakowi, który zamierzał popełnić samobójstwo. Nie wysłała karetki - chłopak zmarł. Piotr szuka winnego tej niepotrzebnej śmierci. Odwiedza matkę chłopaka, spotyka się z pracownicą pogotowia. Wieczorem w redakcji zostają Włodek i Anna. Dochodzi do szamotaniny. Anka jest przerażona...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PRAWO PRZYJAŹNI (36)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

Do redakcji dotarła informacja o wypadku samochodowym, w którym uczestniczyła żona w-ce prezydenta miasta. Kobieta nie powinna prowadzić samochodu, bo jak wynikało z informacji nie miała prawa jazdy. Redakcja traktuje sprawę jak"łakomy kąsek". Tymczasem Henryk próbuje wyjaśnić Piranii, że poważna redakcja nie powinna zajmować się tematem wziętym z brukowego tygodnika. Pirania jednak jest nieprzejednana. Nie wie, że w-ce prezydent jest szkolnym kolegą Henryka. Do czasu...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

RYNEK (37)

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2005

W małym miasteczku na głównej ulicy funkcjonuje rynek. Część mieszkańców jest z tego faktu bardzo zadowolona, bo blisko może zrobić zakupy. Część, zwłaszcza ta, która w sąsiedztwie rynku mieszka, chciałaby zmiany miejsca handlu. Dochodzi do ostrego konfliktu wśród mieszkańców. Swoimi racjami próbują zainteresować dziennikarzy "Sprawy na dziś".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:56:34
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor