Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DUHOVY LUK

 • Tytuł polski: ŁUK TĘCZY
 • Serial fabularny
 • Produkcja:
  Czechosłowacja
 • Rok produkcji:
  1972
 • Język:
  czeski
 • Czarno-biały, 13 odcinków x ok. 50 min

  Polska premiera serialu: 30 stycznia 1974.

Tatry, pogranicze polsko-czechosłowackie. Z wagonika kolejki linowej wysiada mrukliwy listonosz, Werner. Wsiada - niemiecki turysta, pan Ledig. Czy się znają? W polskim miasteczku GOPR-owiec Adam żegna się z dziewczyną. Wyrusza wysoko w góry do swojego przyjaciela, starego Janusza. Po drugiej stronie Tatr rozstaje się dwoje ludzi - docent Dworzak i jego żona Eva, również lekarz. Górskie pogotowie wzywa Ewę do natychmiastowej akcji. Czeskich ratowników uprzedza Adam. Wydostał ze szczeliny martwego mężczyznę. Lina, na której trawersował zbocze, jest nadcięta…
Dawny przyjaciel Adama z czasów wojny, Staszek, przyjechał by prowadzić śledztwo w sprawie wypadku w górach. Prosi go o pomoc. Adam wyrusza do starego Janusza. Znajduje go nieprzytomnego. W Tatry przybyła międzynarodowa ekspedycja ichtiologów. Walter zaleca się do Weroniki. Eva bada pana Lediga skarżącego się na problemy z sercem. Adam prosi ją o pomoc o Evę do starego Janusza. Ratują mu życie. Późno w nocy Eva opuszcza dom Janusza. Adam chce ją zatrzymać…
Adam żegna się w swoim pokoju z Klarą, śpiewaczką z Warszawy. Ichtiolodzy pobierają próbki wody z górskiego jeziora. Wyleczony Janusz wita Adama. Chciałby podziękować Ewie za pomoc. Rozchorował się listonosz Werner. Ewa przypuszcza, że przyczyną choroby jest strach. Młody francuski ichtiolog przekonany jest, że na dnie jeziora leżą skrzynie. Noc zastaje Adama i Evę w góralskiej karczmie na zbójnickiej zabawie. Świetnie się razem bawią. Nagle pojawia się docent Dworzak…
Marek rozchodzi się z Evą. Walter błądzi we mgle nad jeziorem. Znajduje dom listonosza i nie zaproszony wchodzi do środka. Werner obezwładnia go i związuje. Dawno już nie spał, czatując na swoją ofiarę. Okazuje się jednak, że nie jest to osoba, na którą czekał; odwiedził go syn przyjaciela z czasów wojny. Mężczyźni odbywają nocną rozmowę. Eva wychodzi z domu i spotyka Adama. On też nie może spać. Przyszedł ją przeprosić. Eva zaprasza go do domu.
Z nocnej rozmowy Wernera i Waltera wynika, że nie są wrogami. Werner walczył na wojnie. Dręczy go poczucie winy. Podczas odwrotu oddziału Hans, ojciec Waltera próbował uciekać ze skarbem dywizji. Werner otrzymał rozkaz zlikwidowania go. Walter wraca nad ranem do hotelu. Idzie do pokoju Veroniki. Zostaje u niej do świtu. Tego ranka stary Sekyrka znajduje w jeziorze skarb.
Święto Zmarłych. Ewa idzie na niewielki cmentarz w górach, gdzie pochowany jest jej ojciec. Jest zdziwiona, że spotyka tam Adama. Sekyrka idzie do hotelu ze znalezionymi banknotami. Walter zbliża się do bazy namiotowej nad jeziorem. Wszyscy członkowie ekspedycji zapadli na dziwną chorobę. To chyba zatrucie. Werner odwiedza Sekyrkę. Na progu, w otwartych drzwiach znajduje martwego gospodarza.
Werner podpala swój dom i odchodzi w góry. Czuje się winny śmierci Sekyrki. Cień minionej wojny dosięga dwoje kochanków, Veronikę i Waltera. Walter zdecydował, że odda Adamowi znalezione w jeziorze dokumenty. Staszek ponownie prosi Adama o pomoc. Jest przekonany, że znaczna część dokumentów kompromitujących dywizję Łuk Tęczy ukryta jest w tutejszych górach. Po rozstaniu z Veroniką, Walter wyrusza na spotkanie z Adamem. W górach zastaje go gęsta mgła. Walter traci orientację...
Koledzy Sekyrki trafiają na ukryty przez niego skarb. Po polskiej stronie Janusz leczy nie tylko rany Waltera, ale też jego duszę. Młody Niemiec odczuwa ciężar zbrodni popełnionych przez jego przodków podczas wojny. Całe miasto uczestniczy w pogrzebie Sekyrki. Są tam również Ewa i Adam. Na cmentarzu okazuje się, że świeży dół jest już gotowy. Kto go wykopał? Na górze przed kościołem stoi Werner, który znalazł martwego Sekyrkę. Mężczyźni rzucają się za nim w pogoń.
Adam i Eva znajdują pobitego Wernera. On sam twierdzi, że spadł ze skały. Eva stwierdza, że listonosz doznał silnego szoku. Werner jest nieprzytomny, majaczy. Adam znowu zostaje sam z Evą. Wśród kolegów Sekyrki rodzą się wątpliwości co do winy Wernera. Zdania są podzielone. Adam musi zanieść list, który powierzył mu Walter. Nie zastaje w hotelu Veroniki. Sześciu mężczyzn dzwoni do drzwi Evy. Przyszli po Wernera.
Adam przybywa do małej chaty w górach z listem od Waltera, ale nie zastaje Veroniki. W drodze powrotnej spotyka rozbawioną grupę karnawałowych przebierańców. Podąża za nim postać w masce śmierci. Na szczycie człowiek w masce dogania Adama i usiłuje go zabić. Przyjaciele Sekyrki odbudowują spalony dom Wernera. Listonosz wraca. Adam wraz ze Staszkiem i grupą z górskiego pogotowia poszukują ciała nieznanego napastnika.
Wigilia. W Bratysławie Dworzak czeka na dr Královą. Myśli o Ewie. Do Adama. przyjechała Klara. Jest też Staszek. Ma dojechać jego żona Wanda. Ewa jest sama. Nie może się dodzwonić do Adama. Wyrusza na drugą stronę gór. Przygnębiony Adam odwiedza Janusza. Tymczasem do mieszkania Adama dociera Ewa...
Jadący na rowerze Werner zostaje potrącony przez czarnego mercedesa. Zginął? W gabinecie Ewy zjawia się Adam. Czy czeka go coś ponad rutynowe badanie? W nocy Ledig wybiera się do domu listonosza. Jest przekonany, że Werner nie żyje. Czy słusznie?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.06.22 00:19:10
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency