Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

D.I.L.

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Barwny, Dźwięk: Dolby SR. 77 min

Mroczny świat handlarzy narkotyków, którzy w pogoni za zyskiem nie cofną się przed niczym. Prowadzą zimną grę w bezpardonowej walce o dominację na rynku. Reżyser ukazuje bezwzględność praw i zasad, jakimi rządzi się środowisko narkotykowych gangów.
Akcja filmu rozgrywa się w ciągu kilkunastu godzin. Reżyser ukazuje jeden dzień z życia Darka Kryckiego (Sławomir Federowicz), z pozoru spokojnego właściciela niewielkiego sklepiku, który Darek prowadzi wraz z matką. W rzeczywistości młody człowiek jest uwikłany w narkotykowy biznes. Rozprowadza towar lokalnego mafiosa. Właśnie odbiera kolejną partię, którą wkłada do schowka swej furgonetki. Kilka minut później zostaje zatrzymany przez dwóch policjantów do rutynowej kontroli drogowej. Kiedy wydaje się, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane, Darek z przerażeniem odkrywa, że towar zniknął z samochodu. Zdesperowany handlarz zwraca się o pomoc do kompanów, z którymi przyjaźni się od lat szkolnych. Lukado (Andrzej Deskur) i Ira (Grzegorz Kowalczyk) obiecują przeprowadzić prywatne śledztwo. Tymczasem sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Okazuje się, że w narkotykowym biznesie nie ma miejsca na sentymenty i przyjaźnie, nikomu nie można ufać. W świecie narkotyków rządzą twarde prawa i przemoc.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2003
  Festiwal Polskiego Kina Niezależnego (Telewizja Polska)-1 miejsce
2022.05.21 07:44:43
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency