Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŁOWCY SKÓR

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Gatunek:
  Film sensacyjny
 • Barwny, 88 min

  Okres zdjęciowy: 15 maja - 10 lipca 2002.
  Lokacje: Grodzisk Mazowiecki (osiedle Kopernika), okolice Grodziska Mazowieckiego i Milanówka.

  Film nie był dystrybuowany w kinach, wydany został na DVD.

Scenariusz filmu został osnuty wokół autentycznych wydarzeń, które wstrząsnęły całą Polską, kiedy wyszło na jaw, że grupa pracowników łódzkiego pogotowia jest zamieszana w tzw. handel "skórami", czyli zwłokami pacjentów. Tytuł filmu brzmi tak samo, jak tytuł reportażu prasowego, który w styczniu 2002 r. ujawnił ten wielki skandal. Handel ludzkimi zwłokami i podejrzenia o podawanie rzadko stosowanego leku, pavulonu, w celu przyśpieszenia śmierci pacjentów, wywołały ogromną burzę w mediach i panikę w społeczeństwie. Napływające z różnych stron informacje świadczyły o tym, że podobne praktyki stosowano także, choć na mniejszą skalę, również w innych miastach Polski. Sprawą zajęła się prokuratura, ale prowadzone przez nią śledztwo wkrótce straciło impet, sprawa przycichła. Młody reżyser chciał swoim filmem przypomnieć o tym bulwersującym problemie.
Piotr Biernacki i Marek Piotrowski, dwaj młodzi dziennikarze, pracują w jednej redakcji i przyjaźnią się, dzieląc wspólnie zamiłowanie do konnej jazdy. Podczas jednej z przejażdżek Piotr ulega wypadkowi i zostaje zabrany przez pogotowie. Marek i jego dziewczyna Anka jadą za nim do szpitala, gdzie czeka na nich wiadomość, że chłopak zmarł w drodze. Zgon stwierdził kierujący zespołem karetki dr Nowak. Marek usiłuje dociec, dlaczego tak się stało, nie może się pogodzić z tragedią. Dowiaduje się, że kilka tygodni wcześniej Piotr wpadł na trop afery łapówkarskiej w pogotowiu. W dniu swojej śmierci miał się wieczorem spotkać z tajemniczym informatorem. Chłopak idzie w imieniu przyjaciela na to spotkanie, ale spłoszony informator ucieka. Dziennikarz nie daje jednak za wygraną, kontynuuje prywatne śledztwo. Odkrywa, że pogrzeby wszystkich zmarłych z miejscowego szpitala organizował jeden zakład pogrzebowy i że jego właścicielką jest siostra dyrektora szpitala, ale zarówno ona, jak i dyrektor nie chcą z nim rozmawiać na ten temat. Wkrótce Marek dostaje pierwszy ostrzegawczy telefon. Nieznany głos grozi mu pobiciem, a nawet śmiercią, jeśli nie przestanie "węszyć". Tymczasem matka zmarłego Piotra wręcza Markowi zeszyt z zapiskami syna. To, co kryje gruby brulion, wprawia dziennikarza w przerażenie. Wie, że teraz nie może już ustąpić, dopóki nie wyjaśni całej sprawy. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 07:44:22
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency