Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

E=MC2

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Premiera:
  2002. 08. 23
 • Gatunek:
  Komedia, Film sensacyjny
 • Barwny (negatyw: Kodak), dźwięk: Dolby Digital, 93 min

  Okres zdjęciowy: 26 lipca - 6 września 2001.
  Lokacje: Warszawa (m. in. hotel "Marriott", most Świętokrzyski, klub "Piekarnia", ulice: Elektoralna, Powstańców Śląskich, Piotra Wysockiego, Inżynierska, mosty: Gen. Stefana Grota - Roweckiego i Świętokrzyski, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego przy ul. Niepodległości), Pyry.

Ciemne warszawskie podwórko. Na środku młodzież gra w piłkę, pod ścianą mężczyźni wysączają z butelki ostatnie łyki taniego wina. Nagle przez ciasną bramę na podwórko wjeżdża drogie zachodnie auto, czarne i z zaciemnionymi szybami. Na moment wszyscy cichną, gdy z samochodu wysiada Ramzes. Do odzianego w czarną, elegancką skórę gangstera szybo przypada jeden z pijących do tej pory wino mężczyzn i prosi o pieniądze. Ramzes szybko wręcza pijakowi banknot, patrzącemu zaś na całe wydarzenie z dezaprobatą bratu tłumaczy, że kolegom z podwórka trzeba pomagać.
Gangster jest postacią dobrze znaną w stolicy. Mimo młodego wieku znajduje się wysoko w mafijnej hierarchii. Jego znajomości i wpływy dają mu poczucie bezkarności, przestępca nie obawia się policji ani polityków. Ostatnio jednak sny Ramzesa zakłóca kilka problemów. Jednym z nich jest aktywność jego rywala, Arnolda. Obaj bandyci mają ze sobą na pieńku, walczą o sporne terytorium. Kolejnych kłopotów przysparza Ramzesowi jego dziewczyna, piękna Stella, z którą ostatnio nie bardzo mu się układa. Gangster wciąż nie potrafi podjąć decyzji o rozwiedzeniu się z żoną. Dziecko z tego związku, niepełnosprawna córeczka, jest oczkiem w głowie Ramzesa.
Tymczasem Stella zamierza zakończyć studia. Nie w głowie jej jednak pisanie pracy magisterskiej. Woli skorzystać z usług pracownika naukowego, Maksa. Młody doktor filozofii dorabia sobie do skąpej pensji na uczelni, pisząc różne prace na zamówienie. Oprócz Stelli klientem Maksa jest ambitny aktywista pewnej partii politycznej, wyjątkowo szybko wspinającej się na szczyty sondaży. Oczarowany piękną dziewczyną Maks zapomina o zleceniu niedoszłego dyplomaty. Pewnego wieczora, po spotkaniu w sprawie kolejnego rozdziału pracy magisterskiej, Maks odprowadza Stellę do jej mieszkania. Tam spotyka Ramzesa, który jest wyjątkowo zazdrosny o względy swojej kochanki. Maksowi z trudem udaje się wytłumaczyć, jaką rolę przyszło mu odegrać w karierze naukowej Stelli i powstrzymać gniew gangstera.
Nie jest to jednak koniec kłopotów doktora. Ramzes, który swój dyplom magisterski też kupił, składa Maksowi propozycję nie do odrzucenia. Młody wykładowca musi przygotować gangstera do egzaminu doktoranckiego. W razie sprzeciwu Maks musi się liczyć z utratą zdrowia, a nawet życia. W dodatku jego uczucie do Stelli staje się coraz gorętsze. Z wzajemnością, bowiem znudzona dotychczasowym związkiem z gangsterem dziewczyna coraz życzliwiej patrzy na imponującego jej wiedzą naukowca. Para musi bardzo uważać, aby romans nie wyszedł na jaw, gdyż wówczas zemsta Ramzesa mogłaby być straszliwa. Wieści o naukowych ambicjach gangstera rozchodzą się szybko w przestępczym świadku. Ramzesem interesuje się tajemniczy Doktor X, potężny mafioso, którego organizacja ma międzynarodowe powiązania. Uaktywnia się także Arnold. Dla tego bandyty intelektualne zainteresowania jego głównego rywala Ramzesa oznaczają słabość. Arnold postanawia ją wykorzystać i uderzyć w znienawidzonego wroga. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2002
  Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie"-Złoty Bilet
  za zajęcie szóstego miejsca w rankingu oglądalności
 • 2003
  Lubomierz (Ogólnopolski Festiwal Filmów Komediowych)-Srebrny Granat
2023.01.18 02:16:28
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor