Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIE BĘDĘ CIĘ KOCHAĆ

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1973
 • Premiera:
  1974. 05. 10
 • Gatunek:
  Film psychologiczny, Film dla dzieci (młodzieży), Film obyczajowy
 • Barwny, 2268 m, 81 min

  Lokacje: Łagów, leśniczówka Gronów w Lubuskiem.

Akcja filmu toczy się w prowincjonalnej osadzie, gdzie każdy każdego zna i każdy o każdym wie wszystko. Ojciec trzynastoletniej Ani, podobnie jak większość miejscowych mężczyzn, lubi zaglądać do kieliszka. Nie jest jeszcze alkoholikiem, ale pijaństwa przydarzają mu się coraz częściej. Tak jak inni tatusiowie chętnie wysyła swoje dziecko po wyskokowe trunki. Nie dostrzega, że jego córka to istota wrażliwa i delikatna, skrycie marząca, by ojciec był dla niej autorytetem. On jednak nie zdaje sobie sprawy, że upokarzając siebie, upokarza także Anię. Co gorsza matka dziewczynki przechodzi nad wszystkim do porządku dziennego. Tylko Rysiek - starszy kolega ze szkoły wykazuje chęć zrozumienia koleżanki. Tylko on zna prawdziwą przyczynę jej pogarszających się wyników w nauce i sporcie. Wreszcie pewnego dnia wytrzymałość Ani się kończy. Dziewczynka znajduje zamroczonego ojca w rowie. W obawie, że ktoś go zobaczy w takim stanie, pomaga mu wstać i pospiesznie zamyka w pobliskiej komórce. Postanawia też, że nigdy więcej nie przyniesie mu alkoholu. "Nie będę cię kochać", podobnie jak wiele innych "dziecięcych" filmów Nasfetera, przeznaczony jest raczej dla rodziców niż młodocianej widowni. Reżyser ukazując reakcję dojrzewającej dziewczynki na alkoholizm ojca, dotyka problemu znacznie powszechniejszego i - być może - boleśniejszego. Jest nim samotność dziecka i niezrozumienie, z jakim spotyka się w rodzinie i w szkole. Twórca "Małych dramatów" z maestrią wytrawnego psychologa pokazuje różnice w pojmowaniu i wartościowaniu świata przez dorosłych i dzieci. Dla matki Ani pijaństwa męża to tylko uciążliwa przypadłość. Dla dziewczynki zaś to jednoznaczny objaw nieuleczalnej choroby, a więc czegoś strasznego, o czym boi się nawet pomyśleć. To, co dla matki jest tylko wstydem, córka traktuje jak niezmywalną hańbę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 1974
  Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych)-Nagroda Publiczności
 • 1974
  Gijon (MFF dla Dzieci i Młodzieży)-Nagroda Jury
2022.05.21 06:59:00
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl