Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

12. Grand Prix Komeda w Ostrowie Wielkopolskim

7 czerwca 2023

W dniach 12 - 17 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się 12. edycja Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy "Grand Prix Komeda". Festiwal to projekcje, spotkania z twórcami, koncerty, wystawy, pokazy specjalne oraz – oczywiście – konkurs na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym.


O ostrowskim festiwalu mówi się, że się na nim filmów słucha. Wydarzenie promuje głównie film i muzykę filmową. Wszystko dzięki patronatowi Krzysztofa Komedy, który w Ostrowie Wielkopolskim spędził młodość, oraz konkursowi Grand Prix Komeda na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. Na festiwalu zobaczymy filmy konkursowe, będą też pokazy specjalne, a wiele z nich będziemy oglądali razem z twórcami.


W konkursie o statuetkę Grand Prix Komeda dla najlepszej muzyki w polskim filmie fabularnym walczyć będą:


Filmy oceni jury w składzie: Tomasz Lach, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Dorota Miśkiewicz, Andrzej Pągowski i Aleksandra Popławska.


Festiwal to także liczne pokazy pozakonkursowe. W tym roku w sekcji "Komeda na Komedzie", prezentującej obrazy, do których muzykę stworzył Krzysztof Komeda, zaprezentowane zostaną filmy Gdy spadają anioły w reżyserii Romana Polańskiego, Wyrok w reżyserii Jerzego Passendorfera i dokument Rafała Mierzejewskiego Na zawsze Melomani.
Ponadto organizatorzy szykują dla publiczności pokazy specjalne. Filmy w sekcji pozakonkursowej są związane z gośćmi ostrowskiego wydarzenia. W tym roku laureatem Nagrody Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości jest Jerzy Satanowski. Widzowie zobaczą filmy, do których stworzył muzykę: Piątą porę roku w reżyserii Jerzego Domaradzkiego, Ajlawju i Dzień świra w reżyserii Marka Koterskiego. Wśród gości festiwalu będą w tym roku m. in. Marian Dziędziel, Krzysztof Zanussi, Katarzyna Figura, Dawid Ogrodnik i Maciej Stuhr.


Więcej informacji o festiwalu, w tym szczegółowy program wydarzeń towarzyszących festiwalowi, m. in. koncertów, wystaw, debat i warsztatów, na oficjalnej stronie wydarzenia.

© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.