Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

"Biała Kobra" dla "Tylko nie mów nikomu"

24 listopada 2019

Na zakończonym wczoraj w Łodzi 29. Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu" Grand Prix "Białą Kobrę" przyznano filmowi "Tylko nie mów nikomu" w reżyserii Tomasza Sekielskiego za "odwagę przeciwstawienia się złu, które pozornie niewidoczne, otacza nas tu i teraz. To nagroda za wyrwanie z letargu obojętności milionów ludzkich sumień i stanięcie w obronie najsłabszych". Votum separatum do tej decyzji zgłosił juror prof. Bogusław Sułkowski.

Pozostałe nagrody trafiły do:

  • Nagroda "Cierpliwe Oko" im. Kazimierza Karabasza: ex aequo "Diagnosis" w reżyserii Ewy Podgórskiej za "świadome i dojrzałe użycie środków filmowych, które budują autorską, hipnotyczną wizję miasta i uwikłanych w nim mieszkańców" oraz "In touch" w reżyserii Pawła Ziemilskiego za "stworzenie autorskiej, wizualnie wciągającej opowieści, która podejmuje próbę ponownego zbliżenia rozdzielonych przez emigrację rodzin"
  • Nagroda Stowarzyszenia Filmowców Polskich: "Mała zagłada" w reżyserii Natalii Korynckiej-Gruz za "przejmujące świadectwo okrucieństw wojny i rodzącej się po niej traumie, która zdaje się nie mieć końca mimo upływającego czasu"
  • Nagroda im. Aleksandra Kamińskiego: "Przerwana misja" w reżyserii Petro Aleksowskiego za "kameralne portrety ludzi, którzy starają się wyjść z życiowego kryzysu"
  • Medalu Fundacji Monumentum Iudaicum Lodzense dla najlepszego filmu o tematyce żydowskiej: "Złota" w reżyserii Tomasza Knittla za "intrygujący portret przedstawiciela młodego pokolenia polskich Żydów na tle otaczającej go naszej wspólnej rzeczywistości"
  • Nagroda Młodych Krytyków: "In Touch" w reżyserii Pawła Ziemilskiego
  • Nagroda Publiczności: "Cienie Imperium" w reżyserii Karola Starnawskiego
  • Nagroda dla najlepszego reportażu telewizyjnego: "Mali bohaterowie" w reżyserii Moniki Meleń
  • Nagroda Łódzkiej Strefy Ekonomicznej dla reportażu: "Chore bydło kupię" w reżyserii Tomasza Patory i Patryka Szczepaniaka
  • Nagroda Uniwersytetu III Wieku im. Heleny Kretz: "Doktorat z bezdomności" w reżyserii Magdaleny Majewskiej
  • Dyplom honorowy: "Klątwa obfitości" w reżyserii Ewy Ewart

© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych