2023
Bydgoszcz (Festiwal Filmowy "Przeźrocza") Nagroda Filmowa Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego za klasykę gatunku
2022
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda "Cegła" w konkursie "Niebyły FPFF"
1999
1998
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki dla najlepszego odtwórcy roli dziecięcej
w Konkursie Polskim, nagrodę otrzymał/a
Mariusz Bielecki
1998
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki za scenografię
w Konkursie Polskim, nagrodę otrzymał/a
Barbara Komosińska
1997
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności II nagroda
1997
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna "Srebrna Statuetka Leliwity"
dla najlepszego reżysera, nagrodę otrzymał/a
Jan Jakub Kolski
1997
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") nagroda aktorska
nagroda organizatorów, nagrodę otrzymał/a
Mariusz Saniternik
1997
Houston (WorldFest-Houston International Film Festival) "Gold Star Award", nagrodę otrzymał/a
Wiesław Saniewski
1997
Houston (WorldFest-Houston International Film Festival) nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Wiesław Saniewski
1996
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") Nagroda Burmistrza Słupcy, nagrodę otrzymał/a
Renata Dancewicz
1996
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") nagroda dziennikarzy
1996
Słupca k. Konina (Przegląd Filmowy "Prowincjonalia") Złoty Jańcio (nagroda główna)
1996
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Narodów Słowiańskich i Prawosławnych "Złoty Rycerz") Nagroda za najlepszą muzykę, nagrodę otrzymał/a
Zygmunt Konieczny
1996
Mińsk (Międzynarodowy Festiwal Filmowy Narodów Słowiańskich i Prawosławnych "Złoty Rycerz") Nagroda za najlepszą scenografię, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Saloni-Marczewski
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Fundacji Kultury Polskiej, nagrodę otrzymał/a
Wiesław Saniewski
1996
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Złoty Paw (nagroda dziennikarzy za najgorszy film festiwalu) "nagroda" w rzeczywistości nie istniejąca i nie wręczona, ogłoszona jedynie dwukrotnie (w roku 1996 i 2000)
1996
Cierlicko (Cierlickie Lato Filmowe) "Złoty Debiut", nagrodę otrzymał/a
Ryszard Brylski
1995
Tokio (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) Nagroda Jury
1995
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
1995
Rosja (MFF "Złoty Rycerz") Grand Prix festiwal odbył się w Moskwie
1995
Rosja (MFF "Złoty Rycerz") nagroda aktorska
nagroda za główną rolę męską; festiwal odbył się w Moskwie, nagrodę otrzymał/a
Franciszek Pieczka
1995
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Renata Dancewicz
1995
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Jan Jakub Kolski
1994
Swietłogorsk (MFF Krajów Nadbałtyckich) nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Franciszek Pieczka
1994
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Dyplom Stowarzyszenia Filmowców Polskich
1994
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Organizatorów im. Juliusza Burskiego
1994
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Organizatorów im. Juliusza Burskiego
1994
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za drugoplanową rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Majchrzak
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za główną rolę kobiecą, nagrodę otrzymał/a
Grażyna Błęcka-Kolska
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za kształt plastyczny, nagrodę otrzymał/a
Mirosława Wojtczak
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za kształt plastyczny, nagrodę otrzymał/a
Beata Olszewska
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za kształt plastyczny, nagrodę otrzymał/a
Michał Hrisulidis
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za kształt plastyczny, nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Kosarewicz
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Jan Jakub Kolski
1994
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Kosarewicz
1994
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) Nagroda Główna
1994
Cottbus (Festiwal Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego) nagroda honorowa "Znalezisko"
1994
Bratysława (Festiwal "Forum") nagroda słowackich krytyków filmowych
1993
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury Młodzieżowego
1993
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury
1993
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Publiczności
1993
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) nagroda Prezesa Komitetu d/s Radia i Telewizji
1993
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
1993
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury
1993
Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Franciszek Pieczka
1993
Don Kichot (Nagroda PF DKF) przyznana w ramach 23 Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie (20-27.06)
1992
San Sebastian (MFF) nagroda aktorska, nagrodę otrzymał/a
Krystyna Janda
1992
1992
1992
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Specjalna za najlepszy animowany film długometrażowy
1992
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Marek Wilczyński
1992
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Janusz Grzywacz
1992
Gdynia (do 1986 Gdańsk) (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych; od roku 2012 Gdynia Film Festival) nagroda Wschodnioeuropejskiego Funduszu Scenariuszowego
1991
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist"), nagrodę otrzymał/a
Wojciech Nowak
1991
Kijów (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Mołodist"), nagrodę otrzymał/a
Bogusław Linda
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Jury
za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Tadeusz Nalepa
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Jury
za role w filmach "Kroll", "Kanalia", "In Flagranti", nagrodę otrzymał/a
Bogusław Linda
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Specjalna Jury
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za montaż, nagrodę otrzymał/a
Ewa Pakulska
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za reżyserię, nagrodę otrzymał/a
Wojciech Nowak
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za scenografię, nagrodę otrzymał/a
Barbara Komosińska
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nominacja w kategorii: Najlepsza drugoplanowa rola kobieca, nagrodę otrzymał/a
Beata Tyszkiewicz
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nominacja w kategorii: Najlepsza główna rola kobieca, nagrodę otrzymał/a
Anna Majcher
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nominacja w kategorii: Najlepsza muzyka, nagrodę otrzymał/a
Marcin Krzyżanowski
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nominacja w kategorii: Najlepsze kostiumy, nagrodę otrzymał/a
Beata Olszewska
1991
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nominacja w kategorii: Najlepszy film
1990
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Krzystek
1990
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Zygmunt Konieczny
1989
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Prezydenta Gdyni
1988
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Jury
1988
Tarnów (Tarnowska Nagroda Filmowa) Nagroda Specjalna Jury
1988
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji, nagrodę otrzymał/a
Jerzy Domaradzki
1988
Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji, nagrodę otrzymał/a
Jerzy Domaradzki
1988
Dunkierka (MFF) Nagroda Specjalna Jury
1987
Syrenka Warszawska (nagroda Klubu Krytyki Filmowej SDP) w kategorii filmu fabularnego w kategorii filmu telewizyjnego
1987
Nagroda Artystyczna Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego
I stopnia, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Krzystek
1987
1987
Nagroda Niezależnego Komitetu Kultury "Solidarności" dla najlepszego filmu roku za rok 1986
1987
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego
za rok 1986, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Krzystek
1987
Moskwa (MFF) nagroda Stowarzyszenia Filmowców Radzieckich
1987
Montreal (World Film Festival) nagroda FIPRESCI
1987
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda za scenariusz, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Krzystek
1987
1987
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda im. prof. Bolesława Lewickiego uczestników seminarium dla nauczycieli
1987
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Publiczności
1987
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za debiut reżyserski
wyróżnienie, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Krzystek
1987
Gdańsk - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za debiut reżyserski, nagrodę otrzymał/a
Waldemar Krzystek
1987
Gdańsk (Młode Kino Polskie) nagroda w kategorii filmów fabularnych
1986
Nagroda Szefa Kinematografii (Przewodniczącego Komitetu Kinematografii) za twórczość filmową w dziedzinie filmu fabularnego
za rok 1985; nazwa nagrody: Nagroda Kinematografii za najwybitniejsze osiągnięcia programowe w dziedzinie filmu, nagrodę otrzymał/a
Roman Załuski
1986
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) nagroda Przedsiębiorstwa Dystrybucji Filmów
1986
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie"
za reżyserię filmu telewizyjnego, nagrodę otrzymał/a
Jerzy Domaradzki
1986
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Pieczyński
1985
Chianciano Terme (International Tv Drama Festival "Teleconfronto") Grand Prix
1984
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek"
1984
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki za muzykę, nagrodę otrzymał/a
Jolanta Szczerba
1984
1983
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Wyróżnienie
za oryginalny pomysł reżyserski, nagrodę otrzymał/a
Tomasz Zygadło
1982
Rennes (MFF Sportowych) nagroda prezydenta Francji
1981
Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: film fabularny o tematyce współczesnej; za rok 1980; nazwa nagrody: Nagroda "Filmu", nagrodę otrzymał/a
Janusz Kijowski
1981
1981
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda ZSMP
nagroda Ogólnopolskiego Seminarium Aktywu Filmowego ZSMP, nagrodę otrzymał/a
Janusz Kijowski
1981
Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość") I nagroda, nagrodę otrzymał/a
Janusz Kijowski
1981
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
1981
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie Honorowe
za montaż, nagrodę otrzymał/a
Irena Choryńska
1981
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie Honorowe
za rolę, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Zaleski
1981
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Wyróżnienie Honorowe
za rolę, nagrodę otrzymał/a
Krzysztof Zaleski
1981
Barcelona (MFF) Wyróżnienie Specjalne
1980
1980
Locarno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy) nagroda FIPRESCI
1980
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za rolę kobiecą
w wyniku plebiscytu publiczności, nagrodę otrzymał/a
Teresa Sawicka
1979
Lublin (Międzynarodowe Forum Filmowe "Człowiek-Praca-Twórczość") nagroda publiczności
1979
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Bałtycka Perła (nagroda zakładów pracy Wybrzeża), nagrodę otrzymał/a
Sylwester Szyszko
1979
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
1979
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za debiut reżyserski, nagrodę otrzymał/a
Janusz Kijowski
1978
Meksyk (MFF dla Dzieci) dyplom honorowy, nagrodę otrzymał/a
Anna Sokołowska
1977
Złota Kamera (przyznawana przez pismo "Film")
w kategorii: debiut reżyserski w filmie fabularnym; przyznana za rok 1976; nazwa nagrody: Nagroda "Filmu", nagrodę otrzymał/a
Ryszard Czekała
1977
San Remo (MFF Autorskich) Grand Prix
1977
Samowar, Nagroda Entuzjastów Kina (przyznawana przez DKF w Świebodzinie) przyznawana przez DKF w Świebodzinie; za rok 1976
1977
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Nagroda Jury Dziecięcego "Marcinek"
"Marcinek"; 5 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (16-19.04), nagrodę otrzymał/a
Janusz Nasfeter
1977
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda Koordynacyjnej Rady Artystycznej Kin Studyjnych za podjęcie trudnego, społecznie ważnego tematu, za walory artystyczne, sprawność warsztatu, piękno zdjęć oraz kreację Ryszardy Hanin
1977
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Nagroda ZSMP za wybitne walory ideowo-wychowawcze
1977
Figueira da Foz (MFF) nagroda jury MF DKF
1976
1976
Istambuł (MFF) Nagroda Specjalna Jury "Złoty Turban"
1976
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Dziennikarzy
1976
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie"
1976
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę męską, nagrodę otrzymał/a
Franciszek Trzeciak
1975
Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!") Poznańskie Koziołki dla najlepszego filmu aktorskiego
Brązowe; 4 Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży (3-6.04), nagrodę otrzymał/a
Anna Sokołowska
1975
Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci, nagrodę otrzymał/a
Anna Sokołowska
1975
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda Społecznego Komitetu Przewalkoholowego
dla najlepszego filmu o tematyce społeczno-obyczajowej; nazwa festiwalu: III Międzynarodowe Spotkania Filmowe "Młodzi i film", nagrodę otrzymał/a
Mieczysław Waśkowski
1975
Koszalin (Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film") Nagroda za film fabularny
1974
Teheran (MFF dla Dzieci) dyplom jury dziecięcego, nagrodę otrzymał/a
Anna Sokołowska
1974
Teheran (MFF dla Dzieci) Złota Statuetka, nagrodę otrzymał/a
Anna Sokołowska
1974
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie" w kategorii filmu telewizyjnego
1974
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Główna "Srebrne Lwy Gdańskie" w kategorii filmu telewizyjnego
1974
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda Publiczności
1974
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za muzykę
w kategorii filmu telewizyjnego, nagrodę otrzymał/a
Stanisław Radwan
1974
Gdańsk (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za rolę kobiecą
w kategorii filmu telewizyjnego, nagrodę otrzymał/a
Małgorzata Pritulak