Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zmarł Wincenty Ronisz

20 czerwca 2017


16 czerwca zmarł w wieku 83 lat Wincenty Ronisz, reżyser filmów dokumentalnych o historii polskiej wojskowości, laureat Nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Nie żyje Władysław Rudnicki

20 czerwca 2017


19 czerwca zmarł w wieku 92 lat Władysław Rudnicki, kierownik produkcji związany z Wytwórnią Filmów Oświatowych w Łodzi.
Pogrzeb odbędzie się w czwartek 22 czerwca o godzinie 12.45 na Cmentarzu św. Maksymiliana Kolbe w Gadce Starej przy ul. Czartoryskiego 62.

Zmarł Mieczysław Kalenik

16 czerwca 2017


16 czerwca w Międzyrzecu Podlaskim zmarł w wieku 84 lat aktor Mieczysław Kalenik, znany przede wszystkim z roli Zbyszka z Bogdańca w ekranizacji "Krzyżaków". Poza tą rolą miał w swoim dorobku ponad 80 ról drugoplanowych w filmach i serialach.

Zmarł Marek Jaworski

26 maja 2017


26 maja zmarł w Łodzi w wieku 68 lat Marek Jaworski, asystent operatora, wieloletni pracownik Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi.

Pogrzeb odbędzie się 31 maja o godzinie 13.10 na cmentarzu Zarzew w Łodzi (wejście od ulicy Lodowej).

12 filmów w Konkursie Głównym w Koszalinie

22 maja 2017


W Konkursie Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych 36. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film" pokazanych zostanie 11 tytułów. Trzy z nich będą miały w Koszalinie swoje polskie premiery.

więcej...

Nie żyje Leokadia Migielska

22 maja 2017


17 maja zmarła w wieku 86 lat Leokadia Migielska, reżyserka związana z łódzką Wytwórnią Filmów Oświatowych, w której realizowała m.in. krótkometrażowe filmy fabularne i seriale dla młodzieży ("Nicponie", "Detektywi na wakacjach").

Nie żyje Mieczysław Gajda

28 kwietnia 2017


27 kwietnia zmarł w Warszawie w wieku 85 lat aktor Mieczysław Gajda. Od połowy lat 50. do początku 70. wystąpił w kilkudziesięciu filmach, m.in. we "Wspólnym pokoju" i "Awanturze o Basię". W późniejszych latach zajmował się przede wszystkim dubbingiem (popularność przyniosła mu rola Ważniaka w "Smerfach"), występował też w Teatrze Polskiego Radia.

Nie żyje Zdzisław Pietrasik

26 kwietnia 2017


25 kwietnia zmarł w Warszawie w wieku 69 lat Zdzisław Pietrasik, znany krytyk filmowy, kierownik działu kulturalnego tygodnika "Polityka".

Zmarła Wanda Jabłońska

13 kwietnia 2017


10 kwietnia zmarła Wanda Jabłońska, wieloletni pracownik łódzkiej Wytwórni Filmów Oświatowych, redaktorka filmów oświatowych.
Pogrzeb odbędzie się w 18 kwietnia o godzinie 14.00 w Łodzi na Cmentarzu Komunalnym na Dołach przy ul. Smutnej.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska