Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Adek Drabiński

Również jako: Arkadiusz Drabiński

Adek Drabiński - galeria

 
zwiń

 • 1948. 10. 16
  Data urodzenia
  Łódź
 • 1979
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi
 • 1999
  Nagroda
  nagroda za reżyserię na 8 Festiwalu Polskich WideoKlipów "Yach Film '99" za teledysk "Wspomnienie" Anny Marii Jopek i Michała Żebrowskiego (3.10)
 • 1999
  Nagroda
  "Złoty Yach" (I nagroda) dla najlepszego wideoklipu na 8 Festiwalu Polskich WideoKlipów "Yach Film '99" za teledysk "Wspomnienie" Anny Marii Jopek i Michała Żebrowskiego (3.10)

Reżyser. Absolwent Wydziału Malarstwa PWSSP w Łodzi (1974). Przez osiemnaście lat przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie obok filmów dokumentalnych i reklamowych, teledysków oraz odcinków seriali telewizyjnych nakręcił też dwa krótkometrażowe filmy fabularne - "Recital" (1984) i "Deceit" (I986). Do kraju powrócił w 1992.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1993
  Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Srebrne Grono
 • 1992
  Nagroda im. Andrzeja Munka (przyznawana przez PWSFTviT)
 • 1992
  Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Nagroda za debiut reżyserski lub drugi film

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2019.03.15 06:47:44
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl