Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

REBUS

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1977. 09. 12
 • Gatunek:
  Film obyczajowy
 • Barwny, 2442 m, 85 min

  Lokacje: Piotrków Trybunalski (dworzec PKP), Tomaszów Mazowiecki.

Konfrontacja postawy moralnej człowieka z marginesu społecznego, który rezygnuje z roli przywódcy grupy małomiasteczkowych nierobów i podejmuje próbę rozpoczęcia nowego życia i młodego naukowca - psychologa, który w myśl zasady "cel uświęca środki" nieuczciwymi metodami penetruje środowisko przestępców.
Po odbyciu służby wojskowej do rodzinnego miasteczka wraca przywódca miejscowych chuliganów, Czesiek. Koledzy liczą na to że razem z nim dokonają kolejnych "skoków". Czesiek jednak nie spełnia ich oczekiwań. Żeni się z dziewczyną, której nie kocha, ale która spodziewa się dziecka i zamieszkują w domu teściowej. W tajemnicy przed kolegami podejmuje też pierwszą w życiu pracę - na budowie. Jest wzorowym pracownikiem - w nagrodę ma otrzymać upragnione mieszkanie. W tym samym czasie co Czesiek do miasteczka przyjechał także młody socjolog z Warszawy, Marek. Zamierza on wejść do miejscowej paczki by prowadzić badania "ludzi z marginesu". Szczególnie interesuje go ich szef Czesiek. Informacje o nim zdobywa od byłej przyjaciółki Cześka, Aleny. Za wszelką cenę chce zdobyć "materiał", który pomoże mu w karierze. Narzeczonej Marka, która razem z nim przyjechała do miasteczka, nie podoba się to co robi jej chłopak. Zrywa z nim, kiedy na prywatce Marek przedstawia ją jako nieznaną mu dziewczynę i oddaje "do dyspozycji" pijanych kolegów. Namówieni przez Marka dawni koledzy Cześka planują skok na budowę. Uprzedzony przez Marka Czesiek próbuje ich powstrzymać, dochodzi do bójki. Gdy nadjeżdża radiowóz, Marek korzysta z ogólnego zamieszania, by wsiąść do odjeżdżającego do Warszawy pociągu. W ostatniej chwili na dworzec wpada też Czesiek. Odnajduje Marka i wygarnia mu, co o nim myśli i wyrzuca przy tym jego notatki przez okno.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

2019.10.24 00:25:19
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl