Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zmarł Władysław Kowalski

29 października 2017

29 października zmarł w wieku 81 lat Władysław Kowalski, znakomity, bardzo popularny aktor teatralny i filmowy.

Absolwent warszawskiej PWST, karierę teatralną rozpoczynał na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku. W następnych latach występował w teatrach warszawskich: Ateneum, Powszechnym, a ostatnio w Dramatycznym.

Na ekranie debiutował w roku 1960, rolą w "Rozstaniu". W swojej karierze zagrał ponad 200 ról filmowych i telewizyjnych, m.in. w "Złocie", "Samsonie", "Drodze na zachód", "Miłości dwudziestolatków", "Rozwodów nie będzie", "Jarzębinie czerwonej", "Kolumbach", "S.O.S.", "Mniejszym niebie", "Bez miłości", "Janie Serce", "Dreszczach", "Kartce z podróży" (nagroda za najlepszą rolę męską na festiwalu w Gdańsku w 1984 roku), "111 dniach letargu" ("Złoty Ekran 1985" za najlepszą rolę telewizyjną), "Medium", "Maskaradzie", "Komediantce", "Oszołomieniu", "Mistrzu i Małgorzacie", "Ucieczcie z kina Wolność", "Podwójnym życiu Weroniki", "Deborah", "Sponie", "Panu Tadeuszu", "Katyniu", "Bogach" i "Paniach Dulskich".

© 1998-2018 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl