Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Zofia Czaplińska

 

 • 1866. 09. 29
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1940. 02. 27
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Cmentarzu Powązkowskim

Już w latach dziecięcych tańczyła od ok. 1879 r. na scenie warszawskiej. Występowała w wielu teatrach, zaczęła od teatrów ogródkowych w Warszawie, później grała we Lwowie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu. W 1900 r. wyjechała do USA i organizowała w Nowym Jorku polski zespół teatralny, z którym miała zamiar występować w środowisku polonijjnym, do występów jednak nie doszło i aktorka wróciła do kraju. Znów grała w teatrach wielu miast Polski, najdłużej w Warszawie, Krakowie i Lwowie. (Źródło: Maśnicki J., Stepan K.: "Pleograf". 1996)

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Urszula Prędowska, babcia Stasi; nie występuje w napisach)
 • 1935
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Janowa, gosposia Rostalskiego)
 • 1934
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Małgosia, niania Lucyny)
 • 1933
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Patyk-Rossignol, właścicielka pensjonatu)
 • 1928
  Film fabularny
  Obsada aktorska (matka Leskiego)
 • 1926
  Film fabularny
  Obsada aktorska
2021.08.12 00:41:46
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency