Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Klara Belska

Klara Belska

 

 • 1908. 11. 10
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 2000. 07. 20
  Data śmierci
  Nowy Jork; pochowana na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie

Tancerka, aktorka. Absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie, występowała m.in. w teatrze Qui Pro Quo. W czasie wojny służyła w armii generała Władysława Andersa, w Pomocniczej Służbie Kobiet. Odznaczona polskim Brązowym Krzyżem Zasługi, brytyjskim medalem Star 1939/45, medalem Italian Star oraz Defence Medal. Po wojnie pozostała na emigracji w Londynie, gdzie aktywnie uczestniczyła w życiu Polonii i brała udział w licznych przedstawieniach polskiego teatru prowadzonego przez Mariana Hemara. W latach 60-tych - po śmierci pierwszego męża Stanisława Belskiego - wyszła za mąż za aktora Ziemowita Karpińskiego i przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie aż do śmierci aktywnie uczestniczyła w życiu Polonii.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1946
  Film fabularny
  Obsada aktorska (straganiarka na lwowskiej ulicy; nie występuje w napisach)
 • 1936
  Film fabularny
  Obsada aktorska
 • 1936
  Film fabularny
  Obsada aktorska (klientka w sklepie Okszy; nie występuje w napisach)
 • 1936
  Film fabularny
  Obsada aktorska
2021.02.19 02:03:40
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski