Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Konstanty Gordon

 
zwiń

 • 1917. 08. 04
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1954
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1983. 04. 17
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach (kwatera 19A-1-17)

Historyk sztuki, grafik, reżyser. Przed wojną działacz Komunistycznej Partii Polski, za swą działalność w roku 1933 skazany na 3 lata więzienia. W czasie wojny przebywał w ZSRR, w 1944 był oficerem I Armii WP, uczestnikiem walk o Warszawę. W latach 1945-49 realizował filmy w Wytwórni Filmowej WP, po 1949 w WFD i WFO. Współtwórca powojennej kinematografii dokumentalnej, autor ponad 50 filmów, z których większość poświęcił polskiej twórczości plastycznej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

 • 1980
  PONAD 200 CZWARTKÓW (5) w DOM
  Cytat filmowy: SZEROKA DROGA - Reżyseria

Nagrody indywidualne
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.04.05 00:27:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego