Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Władysław Neubelt

 

  • 1879. 02. 01
    Data urodzenia
    Elżbietów k. Sokołowa Podlaskiego; podawana jest także inna data i miejsce urodzin: 5 lutego 1879, Warszawa
  • 1965. 07. 09
    Data śmierci
    Kraków; pochowany na Cmentarzu Rakowickim

Aktor. Ukończył gimnazjum klasyczne w Siedlcach, następnie (1900) szkołę dramatyczną w Warszawie. Debiutował w 1900 r. w T. Letnim w Warszawie. Grał przeważnie w teatrach warszawskich, ale także m. in. w Łodzi, Lublinie i Krakowie. Okres okupacji niemieckiej spędził w Warszawie pracując jako kelner w kawiarni "Gospoda włóczęgów". Po Powstaniu Warszawskim mieszkał w Krakowie i w 1945 r. zaczął występować w Teatrze im. Słowackiego. Następnie przeniósł się do Poznania, by w 1948 r. powrócić do Krakowa. W 1962 r. przeszedł na emeryturę. Był działaczem ZASP od jego powstania, a w 1959 r. przyznano mu tytuł zasłużonego członka.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2020.04.05 01:08:46
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor