Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Władysław Brochwicz

 
zwiń

 • 1901. 12. 04
  Data urodzenia
  Lwów
 • 1926
  Egzamin eksternistyczny
  ZASP
 • 1926
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  szkoła dramatyczna przy konserwatorium we Lwowie
 • 1926. 07. 17
  Debiut teatralny
  rola Vegha w "Bitwie pod Waterloo" w Teatrze Miejskim we Lwowie
 • 1958. 01. 08
  Data śmierci
  Katowice

Aktor. Początkowo nazywał się Hubel, nazwisko zmienił sądownie. Ukończył wydział prawa na Uniwersytecie we Lwowie. W latach 1926-37 występował w Teatrze Miejskim we Lwowie, w sezonie 1937/38 w Teatrach Miejskich w Łodzi, 1938/39 w Teatrze Polskim w Katowicach. Po wybuchu wojny do 1941 występował w Teatrze Polskim we Lwowie. Podczas okupacji niemieckiej pracował jako robotnik. W 1944 ponownie został aktorem Teatru Polskiego we Lwowie, z zespołem tego teatru został repatriowany do Katowic, gdzie w Teatrze im. Wyspiańskiego występował do końca życia.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1958
  Film fabularny
  Obsada aktorska
 • 1947
  Film fabularny
  Obsada aktorska (lagerkommandant Hans Schmidt)
2020.01.25 01:03:27
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych