Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jerzy Zegalski

 
zwiń

 • 1927. 03. 28
  Data urodzenia
  Poznań
 • 1955
  Odznaczenie
  Medal 10-lecia PRL
 • 1965
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż Zasługi
 • 1985
  Odznaczenie
  Medal 40-lecia PRL
 • 2007. 11. 09
  Data śmierci
  Kraków; pochowany w grobie artystów scen krakowskich na Cmentarzu Salwatorskim (kwatera J-1-18)

Reżyser, wykładowca akademicki. Współpracował (jako reżyser lub kierownik artystyczny) z teatrami Białegostoku, Bytomia, Elbląga, Gliwic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Poznania i Zielonej Góry. Współpracował także z Polską Akademią Nauk oraz z uczelniami: PWST w Krakowie, Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, Akademią Muzyczną w Krakowie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Reżyseria
  schowaj

 • 1973
  Spektakl telewizyjny
  Reżyseria
 • 1973
  Spektakl telewizyjny
  Reżyseria

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

2020.06.16 01:51:27
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski