Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Witold Zacharewicz

Witold Zacharewicz - galeria

 

  • 1914. 08. 26
    Data urodzenia
    Płock; "Słownik Biograficzny Teatru Polskiego" podaje, że aktor urodził się "około roku 1912")
  • 1943. 02. 16
    Data śmierci
    Oświęcim; okoliczności śmierci aktora zostały opisane we wspomnieniu współwięźnia opublikowanym w piśmie "Film" 1947, nr 28; "Słownik Biograficzny Teatru Polskiego" podaje błędną datę śmierci aktora: 8 lutego 1943

Aktor. W latach 1933-36 występował w warszawskich Teatrach Miejskich. Ponadto w sezonie 1934/35 był w zespole rewiowego teatru "Stara Banda", a w roku 1936 grał w Teatrze Kameralnym. Grał przede wszystkim w filmach, świetne warunki zewnętrzne predestynowały go do ról amantów. W czasie wojny, od roku 1940 grał w jawnych teatrzykach. W 1942 aresztowany przez gestapo, 19 listopada tego roku zesłany został do obozu Auschwitz-Birkenau, gdzie został zamordowany.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

Witold Zacharewicz w internecie
schowaj

2021.05.22 02:19:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman