Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Ewa Bonacka

Ewa Bonacka - galeria
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 
zwiń

 • 1908. 01. 14
  Data urodzenia
  Kazatin w Kazachstanie
 • 1927
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Oddział Dramatyczny Konserwatorium Muzycznego w Warszawie
 • 1992. 10. 23
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach

Właściwie: Felicja Zofia Ewa Bonacka.
Aktorka, reżyser teatralny. W latach 1929-30 aktorka Teatru Polskiego w Katowicach, w latach 1931-35 występowała we Lwowie, w latach 1935-39 w Teatrze Ateneum w Warszawie. Po wojnie występowała w latach 1946-48 w Teatrze Wojska Polskiego w Łodzi, a od 1949 w Teatrze Narodowym w Warszawie. Była aktorką, później również reżyserem tej sceny do końca 1975. Po przejściu na emeryturę w 1976 zajmowała się wyłącznie reżyserią teatralną.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

2021.04.04 00:38:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency