Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Eugeniusz Wojnar-Wojnarowski

 

  • 1899. 12. 30
    Data urodzenia
    Kraków
  • 1967. 05. 04
    Data śmierci
    Warszawa; pochowany na Starych Powązkach

Tancerz, choreograf, reżyser teatralny. Jako tancerz występował od 1918, występował m. in. w Krakowie, Warszawie i Katowicach, zajmował się także choreografią. Podczas wojny pracował w 1940-43 jako kierownik kuchni w Warszawie, następnie był więźniem obozu w Oświęcimiu. Po zakończeniu wojny pracował w 1945 w Polskiej Misji Wojskowej w Monachium. Po powrocie do kraju zatrudniony był w latach 1946-49 jako referent świetlicowy Centralnej Komisji Związków Zawodowych, w 1949 był kierownikiem baletu w Ludowym Teatrze Muzycznym w Warszawie. W latach 1950-52 był choreografem w warszawskim Teatrze Nowym, a w latach 1952-53 w Operetce Śląskiej w Gliwicach. Potem przeszedł na emeryturę. Był jednym z wybitniejszych tancerzy i choreografów polskich scen rozrywkowych w okresie międzywojennym.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2020.01.01 01:21:36
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman