Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Leokadia Pilarska

Leokadia Pilarska

 

 • 1900. 11. 11
  Data urodzenia
  Łódź
 • 1972. 01. 13
  Data śmierci
  Gniezno

Aktorka. Uczęszczała do łódzkiej Szkoły Dramatycznej oraz na lekcje gry scenicznej pod kierunkiem S. Dębicza, po czym zdała eksternistyczny egzamin aktorski ZASP-u. Na scenie występowała od 1926, m. in. w Łodzi i Kaliszu. W czasie okupacji pracowała fizycznie. W marcu 1945 wystąpiła w pierwszym, powojennym przedstawieniu w Łodzi, w programie rewiowym "Nasza jest Łódź". W sezonie 1945/46 grała w Teatrze Miejskim w Kaliszu i Teatrze Miejskim w Białymstoku, 1946/47 w Wojewódzkim Teatrze Objazdowym w Ełku, 1947/48 w Teatrze Miejskim w Lublinie, 1948/49 w Teatrze Miejskim w Bydgoszczy, 1949-53 w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej i Cieszynie. Od roku 1953 do końca życia w Teatrze im. Jaracza w Łodzi.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1968
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (babcia, łączniczka Hanny Bosel z pułkownikiem "Kornelem"; nie występuje w napisach)
  odcinki:
  PODWÓJNY NELSON (7)
 • 1967
  Film fabularny
  Obsada aktorska (sąsiadka trenera Szymaniaka)
 • 1967
  Film fabularny - telewizyjny
  Obsada aktorska (kasjerka w kasynie)
  odcinki:
 • 1966
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska
 • 1954
  Etiuda szkolna
  Obsada aktorska (Truda, żona doktora; nie występuje w napisach)
2020.05.20 01:58:04
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman